دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت(Bilkent university)دانشگاه بیلکنت

پروفسور ایهسن دوغارماچی در سال ۱۹۸۴ معادل سال ۱۳۶۳ اولین و معتبرترین دانشگاه خصوصی ترکیه را در غرب آنکارا تاسیس کرد. هدف او ساختن یک مرکز عالی در آموزش عالی و تحقیق بود به همین دلیل این دانشگاه را بیلکنت نام گذاری کرد. بیکلنت برگرفته از کلمه “Bilim kenti” به معنای “شهر یادگیری و علم” می باشد. این دانشگاه دارای سه پردیس است که در محوطه ۳۰۰ هکتاری واقع شدند. این پردیس ها در ۱۲ کیلومتری غرب آنکارا قرار دارند.

دانشکده ها:
دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت دارای ۷ دانشکده، ۲ مدرسه عالی، ۳ مدرسه عالی شغلی و یک مرکز آموزش فنون موسیقی دارد.

رتبه بندی دانشگاه بیلکنت:

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت در سال ۲۰۱۱-۲۰۱۲ با بدست آوردن رتبه ۲۰۴ جهانی، بهترین دانشگاه خصوصی خاورمیانه شد.

کادرعلمی و دانشجویان :دانشگاه بیلکنت


کادر علمی این دانشگاه از یک هزار نفر تشکیل شده است و همچنین بیش از ۱۱ هزار دانشجو در 33 رشته در مقطع لیسانس، 6 رشته در مقطع کاردانی و 47 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی درس می خوانند.

قرارداد ها: 

دانشگاه بیلکنت

این دانشگاه با تعداد زیادی از دانشگاه های معتبر دنیا مانند دانشگاه کالیفرنیا، موسسه آموزشی جورجیا، دانشگاه میشیگان در آمریکا و دانشگاه ­های مک گیل و مونترال در کانادا و… قرار داد دانشجویی دارد. طبق این قرارداد دانشگاه بیلکنت دانشجویان خود را به این دانشگاه ها انتقال می دهد.

امکانات:دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت علاوه بر امکانات اقامتی دارای امکانات ورزشی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد امکانات ورزشی این دانشگاه شامل سالن های تنیس والیبال زمین فوتبال و… می باشند.دانشگاه بیلکنت کتابخانه این دانشگاه جزء ۹ برترین و بزرگ ترین کتابخانه های ترکیه است.

مطالب مشابه
2 نظر
  1. صادق11

    سلام
    برایه رشته ی کارشناسی چقدر هزینه داره؟

    1. ویکی دان

      سلام چه رشته ای ؟

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.