دانشگاه آتیلیم

دانشگاه آتیلیم(Atilim university)

آتیلیم

دانشگاه خصوصی آتیلیم با هدف کمک به نیازمندان در سال ۱۹۹۷ معادل سال ۱۳۷۶ در ۲۰ کیلومتری مرکز آنکارا ساخته شده است و با تاسیس سه دانشکده کار خود را شروع کرد.

رتبه بندی:دانشگاه آتیلیم

دانشگاه آتیلیم با تلاش های بسیار توانست در سال ۲۰۱۸ رتبه ۴۰۱ جهانی و رتبه ۷۱ بین دانشگاه های ترکیه کسب کند. قرار گرفتن در این رتبه ها جزء موفقیت های بزرگ این دانشگاه محسوب می شود.

کتابخانه:

کتابخانه

یک سال بعد از تاسیس دانشگاه یعنی در سال ۱۹۹۸ معادل سال ۱۳۷۷ کتابخانه ای با ۱۰۰ کتاب و یک کامپیوتر ساخته شد و در اختیار دانشجویان قرار گرفت. در همان سال تاسیس این کتابخانه به ساختمان دیگری منتقل شد و به مدت سه سال یعنی تا سال ۲۰۰۱ در آنجا مستقر بود. در این مدت تعداد دانشجویان و پرسنل دانشگاه به طور چشم گیری افزایش یافت که دلیلی برای زیاد شدن نوشته ها و کتاب ها بود.به طوریکه این نوشته ها و کتاب ها به بیش از ۱۰۰ هزار رسیده بود. به دلیل کمبود فضا این کتابخانه در سال ۲۰۱۳ به ساختمان فعلی دانشگاه منتقل شد. کتابخانه دانشگاه آتیلیم  75.305 جلد کتاب چاپی، 92.625 کتاب الکترونیکی، 3.340 مجله چاپی و 29.325 E-book دارد و با 203.137 انتشارات همکاری می کند. همچنین بزرگترین کتابخانه آنکارا محسوب می شود.

دانشکده ها:

دانشکده آتیلیم

دانشگاه آتیلیم ۵ دانشکده خود را که عبارتند از: مهندسی مدیریت، حقوق، هنر، علوم تجربی و دانشکده طراحی هنر و معماری در محوطه ۱۰۰ هکتاری ساخته است. علاوه بر آن، دانشگاه آتیلیم دو مدرسه فارغ التحصیلی علوم طبیعی و کاربردی و علوم اجتماعی دارد .

امکانات:

امکانات

دانشگاه آتیلیم برای انجام پژوهش ها در علم و فناوری های نوین ، آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است.
مراکز درمانی این دانشگاه به صورت کاملا رایگان در اختیار دانشجویان و پرسنل دانشگاه می باشد.
از سایر امکانات دانشگاه آتیلیم می توان به سالن های کنفرانس ، زمین های ورزشی مانند زمین های تنیس و بسکتبال، استخر و همچین دانشجویان می توانند تغذیه خود را از رستوران ها و اغذیه فروشی های دانشگاه با کمترین هزینه تهیه کنند.

قراردادها:

قرارداد

دانشگاه آتیلیم با موسسات ایالات متحده امریکا مشارکت دارد و همچنین با Eramsmus در ارتباط می باشد. به همین دلیل میتواند دانشجویان خود را به دانشگاه های اروپایی انتقال دهد.

آیا وزارت علوم ایران این دانشگاه را تایید می کند؟

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

وزارت علوم ایران دانشگاه آتیلیم را تایید نمیکند و این دانشگاه جزء دانشگاه های مشروط محسوب می شود. در صورتیکه معدل دانشجو بالای ۱۵ شود و یک مقاله از رساله خود منتشر کند، وزارت علوم ایران آن را تایید می کند.

پذیرش دانشجویان خارجی:

پذیرش دانشگاه آتیلیم

دروس این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود به همین دلیل دانشجویان خارجی با داشتن مدرک تافل و با کسب حداقل نمره ۵۰۰ می توانند در دانشگاه آتیلیم پذیرش بگیرند.

مطالب مشابه

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.