آنادولو

دانشگاه آنادولو

دانشگاه آنادولو (Anadolu Üniversitesi)

دانشگاه آنادولو یکی از نو آورترین و بزرگترین دانشگاه های دولتی ترکیه است. این دانشگاه در سال ۱۹۵۷ معادل سال ۱۳۳۷ در اسکی شهیر نخستین فعالیت خود را به عنوان آکادمی اقتصاد و علوم تجاری آغاز کرد. دانشگاه آنادولو طی چندین سال توانست محبوبیت زیادی را نه تنها در ترکیه بلکه در سراسر کشور ها بدست آورد و در رتبه جهانی ۹۰۴ قرار بگیرد.

دانشگاه آنادولو
anadolu university

این دانشگاه پس از گذشت زمان توانست آکادمی را گسترش دهد و ۱۲ دانشکده، ۷ کالج غیر هنری، ۴ کالج هنری، ۹ موسسه آموزشی و ۲۸ مرکز تحقیقات را در دو پردیس، به اسم های یونوس امره و ایکی ایلول قرار دهد. این دانشگاه پردیس یونوس امره را به عنوان پردیس اصلی خود انتخاب کرده است.

دانشگاه آنادولو
دانشگاه آنادولو

در حال حاضر دانشکده های داروسازی،علوم انسانی،تربیت معلم، علوم پایه، حقوق اقتصاد و علوم مدیریتی، علوم ارتباطات، مدیریت بازرگانی، هنرستان ها و همچنین ساختمان مدیریت در این پردیس قرار دارند.

دانشگاه آنادولو
دانشگاه آنادولو

سایر دانشکده ها مثل دانشکده های فنی و مهندسی، دانشکده معماری، کالج های تربیتی و علوم ورزشی، موسیقی و تئاتر، هنرهای صنعتی، آموزش توان بخشی هوانوردی غیر نظامی، علوم گردشگری  و هتل داری، زبان های خارجی نیز در پردیس ایکی ایلول قرار دارند.بیش از ۸۰ هزار دانشجو به زبان های ترکی و آلمانی در این دانشکده ها درس می خوانند.

دانشگاه آنادولو
anadulo university

داوطلبان خارجی برای گرفتن پذیرش در این دانشگاه باید در آزمون ورودی این دانشگاه (یوس) که هرسال برگزار می شود شرکت کنند و با توجه به نمره قبولی که گرفتند می توانند در رشته مورد نظر ادامه تحصیل دهند.

اطلاعات تماس:

تلفن : 02223350581

فکس: 0222 335 36 16

وبسایت: www.anadolu.edu.tr

ایمیل :gensek@anadolu.edu.tr

آدرس دانشگاه : Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusü, 26470 Tepebaşı/ESKİŞEHİR

مدیر دانشگاه ::ŞAFAK ERTAN ÇOMAKLI

مطالب مشابه

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.