دانشگاه ساکاریا

دانشگاه ساکاریا

دانشگاه ساکاریا(Sakarya university)

دانشگاه ساکاریا
دانشگاه ساکاریا

دانشگاه ساکاریا با هدف ارائه بهترین خدمات وامکانات روز دنیا و بکارگیری آن ها برای آموزش به افراد متخصص در زمینه های مختلف، در سال ۱۹۷۰ معادل سال 1349 به عنوان مدرسه مهندسی و معماری که به دانشگاه فنی استانبول وابسته بود شروع به کار کرد.

دانشگاه ساکاریا
sakarya

با تلاش های روز افزون و بسیار زیاد طی بیست و دو سال یعنی در سال ۱۹۹۲ معادل سال ۱۳۷۱ استقلال خود را بدست اورد. همچنین دانشگاه ساکاریا را در Adapazarı که پایتخت شهر ساکاریا است، تاسیس کرد. این دانشگاه در ابتدای شهر ساخته شده که فاصله آن از فرودگاه آتاتورک استانبول ۲ تا ۳ ساعت می باشد.

در حال حاضر این دانشگاه در رتبه ۱۱۸۶ جهانی و در رتبه هشتم کشور خود قرار دارد.دانشگاه ساکاریا

از موفقیت و پیشرفت های دیگر این دانشگاه می توان به دریافت گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی کیفیت ISO-2002 ،توسعه واحد های آکادمیک و زیر ساخت های فنی ،توسعه خدمات آموزشی و اجتماعی ،آزمایشگاه ها و زیر ساخت های اینترنت و اطلاع رسانی اشاره کرد. دانشگاه ساکاریادانشگاه ساکاریا برنامه های ویژه ای برای دانشجویان در نظر گرفته است. به عنوان مثال برنامه Erasmus که یک برنامه بین المللی است. مطابق این برنامه دانشجویان خود را به سراسر دانشگاه های برتر اروپایی اعزام میکند. همچنین با بیش از بیست کشور در سراسر جهان توافق نامه ای را امضا کرده است و طبق این توافق نامه از کشور های مختلف اروپایی، آسیایی، آمریکایی و… دانشجو خارجی می پذیرد.دانشگاه ساکاریادر حال حاضر بیش از ۸۵ هزار دانشجو ترکی و خارجی در دانشکده های پزشکی ،دندان پزشکی،مهندسی،کامپیوتر و علوم اطلاعات، فناوری آموزشی، علوم سیاسی، حقوق، الهیات، جامعه شناسی، مدیریت ،فناوری، گردشگری ،علوم و هنر، هنرهای زیبا به زبان های ترکی و انگلیسی درس می خوانند.

همچنین دارای۲ مدرسه عالی، یک مرکز آموزش موسیقی و ۲ انستیتو دارد.

رشته های موجود در این دانشکده ها به شرح زیر است :دانشگاه ساکاریا

تکنولوژی های رایانه و آموزش، علوم پایه، پیش دبستانی، کلاس داری، علوم اجتماعی، زبان ترکی، فلسفه، فیزیک ، شیمی، ریاضیات، مترجمی آلمانی، جامعه شناسی، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی،  اقتصادکار و روابط صنعتی ، اقتصاد ، مدیریت ، مدیریت عمومی ، روابط بین الملل، الهیات، مهندسی رایانه ،مهندسی محیط ، مهندسی الکتریک، مهندسی الکترونیک ، مهندسی صنایع، مهندسی ساختمان، مهندسی ژئوفیزیک، مهندسی ماشین آلات، مهندسی مدیریت فلزات، مامایی، پرستاری،  الکترونیک، فلزات.

دانشگاه ساکاریا
دانشگاه ساکاریا

امکانات:

مرکز درمانی دانشگاه ساکاریا در محوطه اصلی این دانشگاه ساخته شده است که دو کلینیک ، دو مطب دندان پزشکی، یک اتاق اورژانس، یک آزمایشگاه و دستگاه هایی مخصوص عکس برداری اشعه ایکس دارد . همچنین ۴ پزشک عمومی، یک متخصص زنان ،هفت پرستار و یک تکنسین آزمایشگاه آماده ارائه خدمات برای دانشجویان و پرسنل دانشگاه می باشند.دانشگاه ساکاریازمین های ورزشی، استخر سرباز و سربسته و سالن های بدن سازی از سایر امکانات این دانشگاه هستند.از آنجایی که این دانشگاه به فعالیت های ورزشی و سلامت دانشجویان اهمیت می دهد در حال حاضر چند مجتمع ورزشی دیگر در حال ساخت است.

پذیرش دانشجویان خارجی: 

دانشگاه ساکاریا آزمون یوس برگزار نمی کند اما آزمون یوس دانشگاه های دیگر را تایید کرده و دانشجو می پذیرد.

اطلاعات تماس:

تلفن:+902642955454

فکس:+90 (264) 295 50 32

وبسایت دانشگاه:www.sakarya.edu.tr

ایمیل:ilko@sakarya.edu.tr

آدرس دانشگاه: Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü 54187 Serdivan / SAKARYA

مدیر دانشگاه:FATİH SAVAŞAN

مطالب مشابه
2 نظر
 1. امیررضا

  سلام
  شهریه دانشگاه ساکاریا برای رشته ی پزشکی چقدره

  1. ویکی دان

   سلام
   حدود ۱۵۵۰۰لیر

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.