دانشگاه پاولوف

دانشگاه پاولوف ، اولین دانشگاه پزشکی برای بانوان میباشد که در سال 1897.م معادل سال 1314.ش در شهر سنت پترزبورگ کشور روسیه با نام ” WMI ” ساخته شد.

دانشگاه پاولوف

تاسیس این دانشگاه فرصتی را برای تحصیل بانوان فراهم کرد تا بتوانند در رشته پزشکی تحصیل کرده و به جامعه خود خدمت کنند، همچنین تجربه های زیادی را در این راه بدست آورند.
استفاده از پیشرفته ترین و بروزترین روش ها برای تشخیص و درمان بیماری ها، اعتبار این موسسه را افزایش داد و موجب رشد و پیشرفت آن شد؛ بطوریکه در سال 1936.م موفق به دریافت جایزه نوبل شد.
با گذشت زمان نام این دانشگاه تغییرات زیادی کرد و سرانجام در سال 1994.م «پاولوف» نامگذاری شد.

دانشکده های دانشگاه پاولوف

امروزه دانشگاه پاولوف یکی از برترین دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی کشور روسیه و همچنین اروپا شناخته شده است و دارای دانشکده ها، مراکز تحقیقات، امکانات رفاهی و… می باشد.

دانشکده ها

دانشکده دانشجویان بین المللی
دانشکده پزشکی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده پزشکی ورزشی
دانشکده تربیت بدنی فرهنگ
دانشکده اطفال
دانشکده روانشناسی بالینی
دانشکده دانشجویان بین المللی
دانشکده پرستاری
دانشکده تحصیلات تکمیلی
دانشکده دوره پیش دانشگاهی

مراکز تحقیقاتی

مرکز تحقیقات علمی
مرکز پزشکی
مرکز تحقیقات منطقه ای نوروبیولوژیو روانشناسی
مرکز علمی و متدولوژی پزشکی مولکولی فدراسیون روسیه
مرکز فازهای اولیه آزمایش های بالینی

امکانات:

دانشگاه پاولوف امکانات زیادی در اختیار اساتید و دانشجویان قرار داده است که شامل کتابخانه مجهز، اتاق کامپیوتر، خوابگاه، آزمایشگاه های علمی و… میباشد.

رتبه بندی

رتبه بندی دانشگاه پاولوف

دانشگاه پاولوف در رتبه بندی”USE ” اولین دانشگاه برتر پزشکی در روسیه شناخته شد و در سال 2015 در رتبه پنجم دانشگاه های برتر جهان قرار داشت.

دانشگاه پاولوف مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2020 میباشد.

پذیرش دانشجویان خارجی:

دانشجویان خارجی دانشگاه پاولوف

دانشجویان ایرانی و خارجی زیادی با شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه می توانند پذیرش بگیرند. ظرفیت پذیرش سالانه رشته های پزشکی(زبان روسی)، پزشکی (زبان انگلیسی)، دندانپزشکی(زبان روسی) به ترتیب 50 نفر، 30 نفرو 50 نفر است.
شهریه سالانه رشته پزشکی به زبان روسی 4500 دلار، به زبان انگلیسی 5000 دلار و رشته دندانپزشکی به زبان روسی 5200دلار میباشد.

دوره پادفک

هرسال 120 دانشجوی خارجی با استفاده از سوابق تحصیلی در دوره پادفک دانشگاه پاولوف ثبت نام کرده و به مدت یکسال تحصیل می کنند.
شهریه دوره پادفک دانشگاه پاولوف 2500 دلار می باشد.

نکات قوت:
دوره پادفک این دانشگاه یکی از کامل ترین دوره های پادفک در روسیه می باشد. به کسانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه را دارند توصیه می شود در دانشگاه پاولوف این دوره آموزشی را بگذرانند زیرا دانشجویانی که در دوره پادفک این دانشگاه تحصیل میکنند، با نمونه سوالات آزمون ورودی آشنایی بیشتری داشته و درصد قبولی آن ها افزایش می یابد.

نقاط ضعف:
تدریس دروسی مانند ریاضی، جغرافیا، تاریخ و… در کنار دروس اصلی زیست و شیمی فرصت درس خواندن دانشجویان را کم می کند و حضور در کلاس ها الزامی می باشد.

شرکت در آزمون ورودی 2021-2020 :

آزمون ورودی دانشگاه پاولوف

دانشجویان ایرانی و خارجی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه می توانند در آزمون ورودی که در سال 2021-2020 به صورت آنلاین برگزار میشود، شرکت کنند.
آزمون ورودی دانشگاه پاولوف به صورت تشریحی و تستی و فقط به زبان روسی میباشد.
بازه زمانی ثبت نام درآزمون اوایل ژوئن الی 24 ژوئیه است.

تلگرام
مطالب مشابه
نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.