دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک

دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک با نام اختصاری (NSMU)، که در زبان روسی به ان “Новосибирский государственный медицинский университет” می گویند؛ یکی دیگر از دانشگاه های شهر نووسیبیرسک می باشد. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک و دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک دو دانشگاه ممتاز شهر نووسیبیرسک هستند که در روسیه از نظر کیفیت در سطح عالی قرار دارند.

لوگو دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک

این دانشگاه نخستین بار در سال 1935.م معادل سال 1314.ش با تاسیس دانشکده پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد که تا سال 1999.م معادل سال 1378.ش به عنوان موسسه پزشکی نووسیبیرسک شناخته می شد. سپس در دهه اخیر نام خود را به دانشگاه دولتی پزشکی نووسیبیرسک تغییر داد و در حال حاضر از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

دانشکده ها

دانشکده های دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک:

دانشکده دندانپزشکی
دانشکده پزشکی عمومی
دانشکده پزشکی پیشگیری
دانشکده روانشناسی بالینی
دانشکده کاراجتماعی
دانشکده داروسازی
دانشکده تخصصی کودکان

رتبه بندی دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک

رتبه بندی

این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های روسیه، در ردیف 208 قرار دارد و در رتبه بندی دانشگاه های جهان رتبه بالای 5 هزار را از آن خود کرده است.

آزمون ورودی دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک

ازمون ورودی دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک

محتوا آزمون ورودی این دانشگاه زیست و شیمی می باشد و فقط به زبان روسی برگزار می شود. داوطلبان ایرانی و خارجی می توانند با شرکت در دوره پادفک آن، که به زبان روسی برگزار می شود برای آزمون ورودی آمادگی گرفته و با کسب نمرات بالا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی پذیرش بگیرند. بازه زمانی ثبت نام در آزمون ورودی این دانشگاه در سال 2021-2020، از اوایل می تا 15 ژوئن می باشد. برای ثبت نام در آزمون کافی است به اینترنت وصل شده و در سایت رسمی دانشگاه ثبت نام خود را بصورت رایگان انجام دهید.

شهریه سالانه رشته های مختلف دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک

dentistry

همانطور که گفته شد رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه ارائه می شود. در این قسمت می خواهیم اطلاعاتی در مورد شهریه سالانه این رشته را در اختیارتان قرار دهیم. شهریه ای که دانشگاه نووسیبیرسک سالانه برای رشته پزشکی در نظر گرفته است، 194 هزار روبل معادل 45 میلیون تومان می باشد. شهریه سالانه سایر رشته ها مانند دندانپزشکی و داروسازی به ترتیب 205هزار روبل معادل تقریبا 47میلیون تومان و 152هزار روبل معادل 35 میلیون تومان است.

سوالات متداول

تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه نووسیبیرسک به چه زبانی است؟

روسی

آیا دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک ظرفیت جداگانه ای برای پذیرش دانشجویان ایرانی و خارجی در نظر گرفته است؟

بله

ظرفیت سالانه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی این دانشگاه چقدر است؟

سالانه 20 نفر از دانشجویان خارجی می توانند در رشته پزشکی، 15 نفر در رشته دندانپزشکی و 5 نفر در رشته داروسازی پذیرش بگیرند.

آیا دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد؟

خیر

چگونه میتوانم در این دانشگاه پذیرش بگیرم؟

از طریق آزمون ورودی

تلگرام
مطالب مشابه
نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.