دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ (Koç University)

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ یکی از دانشگاه های برتر خصوصی استانبول است که در سال 1993.م معادل سال 1372.ش تاسیس شد.
این دانشگاه از همان سال های اول تاسیسش جزء دانشگاه های خوب و برجسته استانبول محسوب می شد وبا جذب دانش آموزان برتردبیرستان های سراسر ترکیه و فعالیت های زیاد در مدت کمی توانست رتبه بندی جهانی 451 و رتبه 6 کشوری را بدست آورد.
همچنین بروزترین و جدید ترین روش های آموزشی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است و نوآوری یک شیوه معمول درسراسردانشگاه است.

ساختمان دانشگاه کوچ
دانشگاه کوچ

برنامه های آموزشی دانشگاه خصوصی کوچ شامل 22 رشته در مقطع لیسانس، 31 رشته درمقطع فوق لیسانس و 16 رشته در مقطع دکترا می باشد که به زبان انگلیسی در دانشکده های پزشکی، پرستاری، حقوق، مهندسی، علوم، علوم اداری و اقتصاد ارائه می شود. همچنین بیش از 5 هزار دانشجو در این دانشگاه درس می خوانند.

امکانات:

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه کوچ

دانشگاه خصوصی کوچ 4 کتابخانه دارد که شامل کتابخانه AKMED، کتابخانه ANAMED ، کتابخانه VEKAM و کتابخانه علوم بهداشتی می شوند. این کتابخانه های تخصصی درناحیه های مخلف دانشگاه قرار دارند که دانشجویان، کارمندان و استادان میتوانند از امکانات آن ها استفاده کنند.
کتابخانه ها شامل مجموعه ای از جمله نشریات و کتاب های مرجع و همچنین مجموعه های ویژه استان شناسی، تاریخ ،انسان شناسی، معماری، هنر، تاریخ هنر، میراث فرهنگی، موزه شناسی و … می باشند.

فرهنگ ، هنر و ورزش

استخر دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ فعالیت های فرهنگی، ورزشی و هنری زیادی را در طول روز برگزار میکند. همچنین امکاناتی نظیر باشگاه بدن سازی، زمین های ورزشی، استخر و… در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

خدمات اجتماعی

رستوران دانشگاه کوچ

دانشگاه خصوصی کوچ دارای انواع خدمات اجتماعی مانند خوابگاه، کافه تریا، بازار، آرایشگاه، بانک و…می باشد.

برنامه بین المللی:

برنامه های بین المللی دانشگاه کوچ

Erasmus برنامه تحصیلی بین المللی دانشگاه کوچ است. طبق این برنامه دانشجویان با دریافت کمک هزینه می توانند در کشورهای محتلف جهان به مدت یکسال تحصیل کنند.

پذیرش دانشجویان خارجی:

باتوجه به اینکه زبان آموزشی این دانشگاه انگلیسی است، داوطلبان باید مدرک زبان بین المللی مانند TOFEL SAT ، PTE و…داشته باشند. در غیر اینصورت شرکت درکلاس های آموزش زبان انگلیسی دانشگاه ضروری است.

مطالب مشابه
2 نظر
 1. ملیکا

  چه رشته های مهندسی در دانشگاه کوچ تدریس میشه؟ و اینکه هزینش تقریبا چقدر میشه؟

  1. ویکی دان

   مهندسی شیمی، کامپیوتر، برق و الکترونیک، صنایع، مکانیک
   19,500دلار
   اما هرسال ممکنه تغییر کنه

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.