دانشگاه پزشکی کازان

دانشگاه پزشکی کازان در شهر کازان واقع شده است. نام این دانشگاه در زبان انگلیسی “Kazan State Medical University” است و همچنین با نام اختصاری (KSMU) نیز شناخته می شود.

لوگو دانشگاه پزشکی کازان

این دانشگاه بعد از دانشگاه دولتی کازان، دومین دانشگاه این شهر می باشد که در سال 1814.م معادل سال 1193.ش تاسیس شد. همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی روسیه نیز محسوب می شود. دانشگاه پزشکی کازان یک مرکز آموزشی دولتی چند منظوره و چند بخشی می باشد که در زمینه پزشکی فعالیت می کند و متعلق به سیستم آموزش عالی و تحقیقات علمی وزارت بهداشت روسیه می باشد.

دانشگاه پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان در بخش مرکزی کازان واقع شده است. پردیس اصلی این دانشگاه در خیابان Butlerov ساخته شده و سایر ساختمان های آن در سراسر کازان تاسیس شده اند. پردیس اصلی این دانشگاه از بخش های مختلفی تشکیل شده است. کتابخانه اصلی، موزه، گروه های زبان های خارجی، تاریخ، فلسفه، علوم سیاسی و جامعه شناسی، زیست شناسی پزشکی و ژنتیک، بهداشت عمومی و سازمان بهداشت و درمان، نظریه اقتصادی و کار اجتماعی، شیمی عمومی و ارگانیک، میکروبیولوژی، فیزیولوژی آسیب شناسی بخش های گوناگون این پردیس هستند. نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به پردیس اصلی دانشگاه پزشکی کازان “Tolstogo” می باشد و سایر ایستگاه های اتوبوس در آن منطقه ” TsPKiO imeni Gorkogo”، Shmidta، Mushtari و Dostoevskogo ” می باشند.

سیستم آموزشی

دانشجویان دانشگاه پزشکی کازان

برنامه درسی پزشکی عمومی (معادل M.D با M.B.B.S) ، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه پزشکی کازان بطور صحیح گسترده و به روز شده است. هر موضوعی با مطالعه بیماری آغاز می شود و همیشه تأکید بر اپیدمیولوژی ، اتیولوژی ، پاتوژنز ، فیزیولوژی پاتولوژیک، مورفولوژی پاتولوژیک، تصویر بالینی، روش های معاینه آزمایشگاهی و ابزاری یک بیمار ، تشخیص ، درمان و پیشگیری و… می باشد. دانشگاه پزشکی کازان در دوره های آموزشی به دانشجویان خود دروس اختصاصی را آموزش می دهد. دانشجویان این دانشگاه از سال اول تا سال سوم تحصیلی به یادگیری اصول نظری و از سال چهارم تا ششم به آموزش مبانی بالینی می پردازند و مهارت های عملی لازم را کسب می کنند.

رتبه بندی

طبق نتایج رتبه بندی دانشگاه های پزشکی در روسیه، دانشگاه پزشکی کازان رتبه سوم را از آن خود کرده است و در رتبه بندی جهانی در رتبه 4489 قرار گرفته است.

دانشجویان خارجی

دانشجپیان بین المللی

روسیه از زمان شوروی مقصدی برای تحصیل دانشجویان خارجی بوده است. از آن زمان تا کنون، دانشگاه پزشکی کازان یکی از دانشگاه های معتبر بین دانشجویان خارجی شناخته می شد و فارغ التحصیلان خارجی زیادی از این دانشگاه مدرک تحصیلی خود را دریافت کردند. در حال حاضر، 450 دانشجو از 46 کشور مختلف جهان در دانشگاه پزشکی کازان تحصیل می کنند.

شهریه رشته های مختلف

رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به دو زبان انگلیسیو روسی در این دانشگاه تدریس می شود. شهریه سالانه هر یک از این رشته ها به زبان روسی و یا انگلیسی فرقی ندارند. هزینه سالانه رشته پزشکی 350 هزار روبل، رشته دندانپزشکی 400 هزار روبل و رشته داروسازی 200 هزار روبل می باشد.

زبان آموزشی

دانشجویان روسی به زبان روسی درس میخوانند، اما دانشجویان خارجی می توانند به زبان های روسی و انگلیسی تحصیل کنند.

دوره پادفک

دانشجویانی که به زبان روسی مسلط نبوده و می خواهند در این دانشگاه به زبان روسی درس بخوانند می بایست در دوره پادفک دانشگاه شرکت کنند. هزینه این دوره 130 هزار روبل می باشد و در هر دوره 80 دانشجوی خارجی می توانند شرکت کنند.

سال تحصیلی

سال تحصیلی از اول شهریور شروع می شود و در هر سال دو ترم تحصیلی وجود دارد.

آزمون ورودی

آزمون آنلاین دانشگاه پزشکی کازان

آزمون ورودی این دانشگاه در سال 2020 آنلاین برگزار می شود. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان روسی و یا انگلیسی در رشته های پزشکی این دانشگاه را دارند می توانند در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنند. محتوا آزمون ورودی زیست و شیمی بوده و به دو زبان انگلیسی و روسی برگزار می شود. آزمون به صورت تستی و تشریحی است.
بازه زمانی ثبت نام در ازمون ورودی 1 ژانویه 2020 الی 20 ژوئیه 2020 می باشد.

تلگرام
مطالب مشابه
نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.