دانشگاه کاستامونو

دانشگاه کاستامونو یکی از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد که در سال 2006.م معادل سال 1385.ش در شهر کاستامونو ساخته شد.

لوگو دانشگاه کاستانامو

کاستامونو

کاستامونو

کاستامونو پایتخت استان کاستامونو می باشد. این شهر جزء شهرهای تاریخی ترکیه محسوب می شود و قلعه کاستامونو تاریخی بودن این شهر را به خوبی نشان می دهد. آب و هوای این شهر در فصل بهار بسیار مرطوب بوده و زمستان های سرد و تابستان های گرمی دارد.
دبیرستان ها و مدارس زیادی در این شهر ساخته شده اند. همچنین با ترکیب کالج ها، مدارس و موسسات که در گذشته زیر نظر دانشگاه آنکارا و دانشگاه قاضی بوده، دانشگاه کاستامونو تاسیس شد.

بخش های مختلف دانشگاه کاستامونو

این دانشگاه هم اکنون دارای 13 دانشکده، 3 مدرسه، دو موسسه و… می باشد.

ساختمان دانشگاه کاستامونو

دانشکده های دانشگاه کاستامونو

دانشکده آموزش
دانشکده هنر و علوم
دانشکده هنرهای زیبا و طراحی
دانشکده مهندسی و معماری
دانشکده پزشکی
دانشکده دامپزشکی
دانشکده گردشگری
دانشکده اقتصاد و علوم اداری
دانشکده الهیات
دانشکده ارتباطات
دانشکده جنگلداری
دانشکده علوم بهداشتی
دانشکده شیلات و آبزی پروری

موسسه های دانشگاه کاستامونو

موسسه علوم
موسسه علوم اجتماعی

مدارس

مدرسه تربیت بدنی
مدرسه زبان خارجی
مدرسه هواپیمایی کشوری

مدرسه زبان خارجی

دانشجویان خارجی

دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه کاستامونو را دارند باید “مدرک زبان تومر” را به دانشگاه ارائه دهند. در صورتی که این مدرک زبان را نداشته باشند می توانند به مدت شش ماه الی یکسال در کلاس های آموزش زبان این دانشگاه شرکت کنند. پس از اتمام این دوره دانشگاه آزمون مربوطه را برگزار می کند اگر دانشجویان نمره قبولی در این آزمون کسب کنند می توانند در رشته خود تحصیل کنند؛ در غیر اینصورت می بایست در دوره بعدی این کلاس ها شرکت کنند.

امکانات دانشگاه

سینما، سالن های ورزشی، کتابخانه، سالن های غذاخوری و رستوران و… قسمتی از امکانات این دانشگاه می باشند که در اختیار دانشجویان و کارمندان قرار می گیرد.

برنامه های تبادل

برنامه مولانا

دانشگاه کاستامونو ، در برنامه های بین المللی مولانا، اراسموس، لئوناردو داوینچی و… شرکت می کند و برنامه تبادل دانشجوی دانشگاه کاستامونو می باشند. با استفاده از این برنامه ها هر ترم تعداد دانشجویان خارجی افزایش یافته و همچنین دانشجویان دانشگاه کاستامونو قادر به تحصیل در دانشگاه های سایر کشورها خواهند شد.

دانشجویان

دانشجویان

کادر دانشجویی دانشگاه کاستامونو را بیش از 21 هزار نفر تشکیل می دهند. از این تعداد حدود 19 هزار دانشجویان مقطع لیسانس و بیش از 1500 نفر در مقطع فوق لیسانس و دکترا تحصیل می کنند.

اتحادیه دانشجویی

دانشجویانی از تمامی دانشکده های این دانشگاه انتخاب شده اند و در حال حاضر پنج مقام دانشجویی منتخب و شش دانشجوی نماینده اتحادیه دانشجویی دانشگاه کاستامونو را تشکیل داده اند.

پذیرش دانشجویان خارجی

دانشجویان کشورهای مختلف از جمله افغانستان و ایران میت وانند در آزمون ورودی این دانشگاه که “آزمون یوس” می باشد، شرکت کنند و در مقطع لیسانس رشته های مختلف پذیرش بگیرند.

وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران

دانشگاه کاستامونو مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران در سال تحصیلی 2021-2020 نمی باشد.

تلگرام
مطالب مشابه
نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.