دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe university )

دانشگاه حاجت  تپه یکی از مشهور ترین دانشگاه های دولتی ترکیه است. این دانشگاه در هشتم جولای سال ۱۹۶۷ معادل هفدهم تیر سال ۱۳۴۶ در شهر ” آنکارا” کار خود را شروع کرد. و با تلاش های بسیار زیاد موفق به کسب رتبه جهانی ۸۰۰-۷۵۱ شد.

دانشگاه حاجت تپه
دانشگاه حاجت تپه

این دانشگاه، دانشکده های بسیار زیادی دارد که در دو منطقه مختلف “سیهیه” و “بیتپه ” قرار دارند. سیهیه در قسمت قدیمی تر آنکارا و بیتپه در ۱۴ کیلومتری آنکارا و جاده ” اسکیسیر” که قسمت جدیدتر شهر هستند، واقع شدند.

دانشگاه حاجت تپه
sihhiye

علاوه بر دانشکده پزشکی که مشهور ترین دانشکده این دانشگاه است؛ دانشکده های داروسازی، دندان پزشکی، موسسه های علمی و پژوهشی که در زمینه های اعصاب و روان، کودکان، بهداشت عمومی، علوم بهداشتی، مدیریت بهداشت، اقتصاد بهداشت، سرطان شناسی، پرستاری، فیزیوتراپی، توانبخشی و مدرسه حرفه ای کار می کنند؛ نیز در این پردیس سیهیه قرار دارند.

دانشگاه حاجت تپه
beytepe

باقی دانشکده ها مثل دانشکده های اقتصاد و علوم اداری، مهندسی، هنرهای زیبا، ادبیات و علوم، تحصیلات عالی، زبان های خارجی، علوم ورزشی و فناوری، حقوق، ارتباطات و فنون حرفه ای در پردیس بیتپه واقع شده اند. در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار دانشجو در این دانشکده ها به چهار زبان مختلف انگلیسی، ترکی، فرانسه و آلمانی درس می خوانند.

دانشگاه حاجت تپه
بیمارستان دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه سه بیمارستان در محوطه دانشگاه سیهیه تاسیس کرده و در اختیار دانشجویان خود قرار داده است. تا در زمینه های خون شناسی، بزرگسالان، خردسالان و کودکان فعالیت خود را آغاز کنند.

امکانات:

سالن های کنفرانس، امکانات ورزشی در فضای باز و بسته، استادیوم، کتابخانه مرکزی و کتابخانه پزشکی، گالری هنری، بانک ها، اداره پست، کافه تریا و مرکز بهداشت از سایر امکانات دانشگاه حاجت تپه هستند.

دانشگاه حاجت تپه
Admission requirements

پذیرش دانشجویان خارجی :

برای گرفتن پذیرش داشتن نتیجه آزمون اس ای تی (SAT) با نمره بالای ۱۲۰۰ ضروری می باشد. همچنین داوطلبانی که در این آزمون شرکت نکردند با داشتن سوابق تحصیلی (معدل دیپلم و پیش دانشگاهی) با نمره بالای ۱۸ می توانند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

البته به این نکته توجه داشته باشند الویت پذیرش با کسانی است که نتیجه آزمون اس ای تی را دارند و شانس قبولی با سوابق تحصیلی کمتر است. !!

اطلاعات تماس:

تلفن03123051001

فکس:03123104051

وبسایت :hacettepe.edu.tr

ایمیل ozelkalem@hacettepe.edu

آدرس دانشگاه: Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Sıhhıye/ANKARA

مدیر دانشگاه : ABDURRAHİM HALUK ÖZEN

دانشگاه حاجت تپه
میانگین 5 (100%) از 1 رای

نظرتون چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.