شهر ارزروم

شهر ارزروم

شهر ارزروم

شهر ارزروم (Erzurum) یکی از شهرهای کشور ترکیه در منطقه آناتولی شرقی واقع شده و مرکز استان است. این شهر با استان های موش و بینگول از جنوب، قارص و آغری از شرق، ارزنجان و بایبورت از غرب، ریزه و آرتوین از شمال و اردهان از شمال شرقی هم مرز است.

بر حسب مساحت، ارزروم چهارمین استان بزرگ کشور ترکیه است. اکثر نقاط این استان مرتفع می باشند. بیشتر مناطق در حدود ارتفاع 2000 متری (6600 فوت) از سطح دریا واقع شده اند و مناطق کوهستانی در ارتفاع 3000 متری (9800 فوت) و بالاتر هستند.

تاریخچه شهر ارزروم

شهر ارزروم

تاریخچه شهر ارزروم متعلق به 4000 سال قبل از میلاد می باشد و این شهر تجربه کننده تمدن های زیادی در آناتولی بوده است. از جمله آثار مهم این دوره می توان به دیوار های شهر بیزانس اشاره کرد. اکثر آثار تاریخی این شهر در موزه باستان شناسی که قسمتی از موزه ارزروم می باشد، حفاظت می گردد.

در مسیر کاروانی از آناتولی به ایران، شهر ارزروم از دوران باستان تاکنون یک مرکز مهم تجاری و نظامی بوده و هم اکنون یک ایستگاه بزرگ ریلی در مسیر بین آنکارا و ایران است. اگرچه پایه و اساس این شهر به گذشته های دورتر باز می گردد اما ارزروم به عنوان تئودوسیوپلیس، یک قلعه بیزانس در قرن 5 میلادی که در سال 653 به دست اعراب افتاد، به اهمیت واقعی خود دست یافت.

پس از آن این شهر بین بیزانس ها، اعراب و ارامنه مورد مباحثه قرار گرفت تا اینکه در سال 1071 به دست ترکان سلجوقی رسید و در اوایل قرن سیزدهم تحت سلطنت سلجوقیان رونق گرفت. اعراب و ترک ها آن را “ارض الروم” (سرزمین رومیان) نامیدند که نام کنونی آن از این اسم گرفته شده است. این شهر در سال 1515 تحت کنترل عثمانی ها قرار گرفت و در سال های 1829، 1878 و 1816 توسط نیروهای روسی اشغال شد. در ژوئیه سال 1919 در شهر ارزروم بود که مصطفی کمال (آتاتورک) به ریاست اولین کنگره ملی گرایی ترکیه منصوب شد که منجر به تاسیس جمهوری ترکیه گشت.

معرفی شهر ارزروم

شهر ارزروم

شهر ارزروم همواره مکان خوبی در جهت حمل و نقل به شمار می آمده و در حال حاضر نیز در زمینه پروازهای هوایی، ریلی یا اتوبوسی فعالیت بسیار گسترده ای دارد. برای جمهوری ترکیه، شهر ارزروم جایگاه مهمی دارد. ارزروم یکی از شهرهایی بوده که مصطفی کمال آتاتورک در سال 1919 کنگره های استقلال را با سیواس و آماسیا برگزار کرد. ارزروم هر ساله مورد بازدید میلیون ها گردشگر به ویژه در زمستان برای ورزش های زمستانی قرار می گیرد. همچنین شهر ارزروم میزبان المپیک زمستانی سال 2017 بوده است.

شهر ارزروم به عنوان مرکزی برای تجارت دام، اهمیت به سزایی دارد اما صنعت دیگری غیر از کارخانه چغندرقند نیز در این شهر پرآوازه است؛ صنعتگران محلی این شهر هنوز هم در کارهای فلزی و زینتی برجسته و ممتاز هستند. ساختمان های مهم تاریخی این شهر شامل دانشکده های کلامی سلجوقی (1253 و 1308)، مسجد بزرگ (قرن دوازدهم) و مقبره های سلطنتی (قرن دوازدهم و سیزدهم) می باشند.

یک موزه باستان شناسی محلی نیز در این شهر وجود دارد. شهر ارزروم محل استقرار دانشگاه آتاتورک (1957) بوده و دارای جمعیت زیادی کرد است. منطقه اطراف شهر ارزروم توسط رودخانه کاراسو، سرچشمه رود فرات و رودخانه ارس و کورو زهکشی می شود. محصولات کشاورزی منطقه نیز شامل گندم، جو، ارزن، چغندرقند و سبزیجات می باشند.  

با شهرهای دیگر ترکیه آشنا شوید:

آب و هوای شهر ارزروم

شهر ارزروم
 • ماه ژانویه سردترین ماه در شهر ارزروم است که میانگین دمای حداکثر آن 4- درجه سانتی گراد (24.8 درجه فارنهایت) و میانگین دمای حداقل آن 14.5- درجه سانتی گراد (5.9 درجه فارنهایت) است.
 • با میانگین ​​دمای حداکثر 27.2 درجه سانتی گراد (81 درجه فارنهایت) و میانگین دمای حداقل ​​10.6 درجه سانتی گراد (51.1 درجه فارنهایت)، آگوست گرم ترین ماه سال است.
 • در شهر ارزروم، در طول کل سال، باران به مدت 126.7 روز می بارد و 406.1 میلی متر ارتفاع آب حاصل از بارندگی است.
 • بیشترین میزان بارش در شهر ارزروم، ماه می است که میزان بارش در آن 16.7 روز است و به طور معمول 67.8 میلی متر ارتفاع آب حاصل از بارندگی است.
 • آگوست کمترین میزان بارش در شهر ارزروم را دارد و بارش باران به مدت 5.5 روز می رسد و 17 میلی متر ارتفاع آب حاصل از بارندگی است.
 • بارش برف در شهر ارزروم در ماه های ژانویه تا ماه مه و اکتبر تا دسامبر رخ می دهد.
 • در ارزروم در طول کل سال، 61 روز برف می بارد.
 • ماه های ژانویه تا مارس و دسامبر ماه هایی هستند که بیشترین روزهای بارش برف را در شهر ارزروم دارند و میانگین بارش برف در آنها 12 روز است.
 • ماه هایی با کمترین شاخص UV، ماه های ژانویه و دسامبر با میانگین حداکثر اشعه ماوراء بنفش 2 می باشند.
 • با حداکثر شاخص UV 11، ماه ژوئیه بالاترین شاخص UV را دارد.
 • طولانی ترین روزها در شهر ارزروم، در ماه ژوئن است که به طور میانگین 15 ساعت روز دارد.
 • ماه دسامبر با میانگین 9.4 ساعت روز، کمترین روزهای سال را دارد.
 • ماه جولای دارای بیشترین میزان آفتاب سال در شهر ارزروم است که میانگین 11.1 ساعت آفتاب دارد.
 • کمترین میزان آفتاب در ماه دسامبر است که میانگین 2.8 ساعت آفتاب در روز دارد.
 • ماه آگوست کمترین میزان رطوبت در شهر ارزروم را دارد که میانگین رطوبت آن 48٪ است.
 • ماه دسامبر مرطوب ترین ماه در شهر ارزروم است که میانگین رطوبت آن 80٪ است.

فاصله شهر ارزروم تا شهرهای اطراف

شهر ارزروم
 • 15 کیلومتر تا ایلیکا
 • 36 کیلومتر تا پاسینلر
 • 48 کیلومتر تا آش قلعه
 • 68 کیلومتر تا اسپیر
 • 71 کیلومتر تا نارمان
 • 78 کیلومتر تا خراسان
 • 83 کیلومتر تا واراتو
 • 180 کیلومتر تا ترابزون
 • 222 کیلومتر تا الازیغ
 • 226 کیلومتر تا باتمان
 • 239 کیلومتر تا وان
 • 239 کیلومتر تا دیاربکر
 • 278 کیلومتر تا ایروان
 • 306 کیلومتر تا ملطیه
 • 350 کیلومتر تا آدیامان
 • 361 کیلومتر تا تفلیس

مراکز خرید شهر ارزروم

شهر ارزروم

طبق قوانین ترکیه، شهر ارزروم به عنوان یک کلان شهر در نظر گرفته می شود، بدین معنی که دارای تنوع اقتصادی است. در شهر ارزروم می توانید فعالیت های تجاری مدرن مانند مراکز خرید زیادی را پیدا کنید. صحبت از خرید شد باید خاطر نشان کرد که کالاهای دستی، فروشگاه ها و بوتیک ها با مارک های بین المللی در این شهر بسیار برجسته هستند.

 • Rüstem Paşa Pasajı نه تنها مکانی برای خرید محصولات صنایع دستی و سوغات می باشد، بلکه به لطف آثار تاریخی خود مکانی برای بازدید گردشگران نیز محسوب می شود.
 • Forum Erzurum مرکزی است که در آن می توانید مارک های بین المللی و فرانشیز را در معماری های مدرن ساختمانی پیدا کنید.
 • Kars Bakkaliyesi مکانی است که می توانید غذاهای محلی و طبیعی مانند پنیر، روغن و فرآورده های گوشتی در آن پیدا کنید.

وضعیت حمل و نقل شهر ارزروم

شهر ارزروم

شهر ارزروم با اتوبوس، قطار یا هواپیما خیلی راحت قابل دسترسی است. می توانید پروازهای مستقیمی به ارزروم از سراسر کشور داشته باشید. فرودگاه ارزروم در 16 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. برای رسیدن به مرکز شهر از فرودگاه، راه های مختلفی وجود دارد. هر هواپیمایی دارای شاتل های مخصوص به خود است که مشتریان خود را از فرودگاه به مرکز شهر و بالعکس می برد. همچنین می توانید تاکسی یا اتوبوس بگیرید یا ماشین کرایه کنید.

حمل و نقل شهر ارزروم به دلیل فاصله و آب و هوا یک مشکل اساسی محسوب می شود. به طوری که در زمستان، مطمئن ترین وسیله حمل و نقل این شهر، قطار بوده و در تابستان، حمل و نقل هوایی بسیار راحت تر است. با فاصله 1300 کیلومتری این شهر تا استانبول و  فاصله 880 کیلومتری آن تا آنکارا، وضعیت حمل و نقل در زمستان بسیار دشوار است، زیرا حمل و نقل هوایی به دلیل آب و هوای سخت بسیار خطرناک می باشد.

چاق کباب شهر ارزروم

شهر ارزروم

آیا می دانید غذاهای خوشمزه و لذیذ از تاریخی غنی سرچشمه می گیرند؟ حتی اگر شهر ارزروم به عنوان مقصد گردشگری زمستانی در نظر گرفته شود، اما به دلیل غذاهای تاریخی اش مشهور است. سفرنامه های عثمانی در طی قرن هجدهم میلادی از کباب پخته شده روی آتش به شکل افقی، معروف به “Cağ Kebabı” در بخش شرقی شهر ارزروم یاد می کنند.

چاق کباب (Cağ kebabı) نوعی کباب گوسفند با چرخش افقی است که منشاء آن در استان آرتوین ترکیه است. این کباب که بصورت منحصر به فردی تهیه می شود، با گذشت سال ها، به علامت تجاری Artvin تبدیل شده است. توجه داشته باشید که اگرچه در بیشتر شهرهای ترکیه به طور فزاینده ای این نوع کباب موجود است؛ برای مثال به ویژه در بورسا محبوبیت زیادی دارد و در استانبول و آنکارا نیز مردم از خوردن آن لذت می برند، اما منشا آن از آرتوین می باشد.

برش های گوشت گوسفند و مقادیر زیادی چربی دمبه در مخلوط ریحان، فلفل سیاه، نمک و پیاز خرد شده به مدت طولانی در طول روز قرار می گیرند. سپس آنها را روی سیخ های افقی گردان می پزند. توجه داشته باشید که گوشت مورد استفاده برای چاق کباب، منحصرا بره است.

هتل های معروف شهر ارزروم

شهر ارزروم

شهر ارزروم به دلیل مورد توجه بودن از سوی گردشگران، گزینه های زیادی برای اقامت دارد. چه به دنبال مکانی فانتزی و شیک باشید که بتوانید تعطیلات خود را با آرامش و لذت بیشتر در آن بگذرانید یا فقط به دنبال مکانی معمولی با یک پتو و بالش و یک جای خواب باشید، می توانید هر نوع گزینه اقامتی را که می خواهید در شهر ارزروم پیدا کنید. به همین دلیل، ما سعی کردیم بهترین گزینه هایی را که می توانید به عنوان محل اقامت در این شهر پیدا کنید، معرفی کنیم.

هتل Sway

شهر ارزروم

هتل Sway واقع در پالاندکن (Palandoken)، استخر سرپوشیده، یک مرکز بهداشت و سلامت 2500 متر مربعی، سونا، حمام و وان آب گرم ارائه می دهد. اتاق های این هتل دارای تلویزیون صفحه تخت و واحدهای خاصی نیز شامل فضایی برای استراحت هستند. همه اتاق ها مجهز به حمام اختصاصی، دمپایی، لوازم بهداشتی رایگان و سشوار می باشند.

هتل Sway دارای رستوران à la carte و بار است. در صورت درخواست، منوهای رژیم غذایی ویژه ای نیز آماده خواهد شد. مرکز اسپا هتل برای سم زدایی و استراحت در اختیار میهمانان قرار می گیرد و یک مرکز بدنسازی نیز در سایت موجود است. این ملک همچنین دارای یک مرکز تجاری می باشد. فرودگاه ارزروم 17 کیلومتر با این هتل فاصله دارد. شاتل فرودگاه می تواند بنا به درخواست با هزینه اضافی ترتیب داده می شود.

هتل Kervansaray

شهر ارزروم

هتل Kervansaray در شهر ارزروم واقع شده و دسترسی WiFi رایگان در این ملک موجود است. این هتل دارای حمام اختصاصی، سشوار و لوازم بهداشتی رایگان است. از  اتاق های هتل می توانید از منظره شهری لذت ببرید. لوازم اضافی شامل ملافه و تخت نیز موجود است. سایر امکانات ارائه شده در این ملک شامل یک سالن مشترک و انبار چمدان و پارکینگ رایگان می باشد. این هتل تا مسجد لاله مصطفی پاشا 500 متر و تا فرودگاه ارزروم 12.1 کیلومتر فاصله دارد.

هتل Dedeman Palandoken Ski Lodge

شهر ارزروم

این هتل دارای بهترین دامنه اسکی در اروپا و همچنین محیطی راحت و آرام که نشات گرفته از جو شهری مجاور ارزروم است، می باشد. کوه هایی که به مدت 5 ماه از سال با برف پوشیده شده اند، طولانی ترین و وسیع ترین محدوده مسیرهای اسکی ترکیه را به خود اختصاص داده اند. ترکیبی از پیست اسکی چالش برانگیز و چشم اندازهای زیبای کوهستانی، تعطیلات هیجان انگیزی را در این هتل رقم می زند.

این هتل با داشتن یک فضای دنج، فعالیت های عالی بعد از اسکی، چشم اندازهای زیبا و هوای مطبوع کوه، فرصتی عالی را برای افرادی که به دنبال لذت بردن از طبیعت و آرامش خاطر هستند، فراهم می کند.

هتل Saltuk

شهر ارزروم

هتل Saltuk که در شهر ارزروم، در فاصله 1.1 کیلومتری مسجد لاله مصطفی پاشا واقع شده، دارای منظره ای زیبا از شهر است. از جمله امکاناتی که در این ملک وجود دارد یک سالن مشترک به همراه وای فای رایگان در سراسر ملک، خدمات اتاق و صرافی برای مهمانان است.

در این هتل، تمام اتاق ها دارای یک میز، تلویزیون صفحه تخت، حمام اختصاصی، ملافه و حوله هستند. واحدها دارای صندوق امانات نیز می باشند. هتل Saltuk صبحانه به سبک بوفه نیز ارائه می دهد. فرودگاه ارزروم در فاصله 14 کیلومتری از این محل اقامت قرار دارد.

Ve Hotels Palandöken

شهر ارزروم

این هتل در شهر ارزروم، در فاصله 2.4 کیلومتری از مسجد لاله مصطفی پاشا واقع شده و دارای اتاق هایی با چشم انداز کوه و WiFi رایگان است. این ملک رستوران نیز در اختیار میهمانان قرار می دهد. تمام اتاق های مهمان در هتل مجهز به کتری، کمد و تلویزیون صفحه تخت هستند. صبحانه به سبک بوفه و à la carte در محل اقامتی موجود است. میهمانان این هتل ها می توانند از فعالیت هایی در داخل و اطراف شهر ارزروم مانند اسکی لذت ببرند.

هتل OTEL YENİ ÇINAR

شهر ارزروم

این هتل در منطقه مرکزی شهر ارزروم واقع شده و با مسجد لاله مصطفی پاشا 200 متر فاصله دارد. از جمله امکاناتی که در این ملک وجود دارد یک سالن مشترک و پارکینگ به همراه وای فای رایگان در کل ملک است. این هتل دارای سرویس اتاق و ارز برای مهمانان است. کلیه اتاق های هتل دارای یک مکان نشیمن، یک میز و تلویزیون صفحه تخت هستند. این محل اقامت دارای سرویس اتوکشی و همچنین امکانات تجاری مانند نمابر و فتوکپی می باشد. فرودگاه ارزروم در 19 کیلومتری هتل واقع شده و این ملک دارای خدمات شاتل فرودگاهی با هزینه است.

Borapark Otel

شهر ارزروم

این هتل در 10 کیلومتری مسجد لاله مصطفی پاشا بوده و دارای رستوران، پارکینگ اختصاصی رایگان، مرکز تناسب اندام و بار می باشد. این محل اقامت 4 ستاره دارای منظره باغ بوده و میهمانان می توانند از استخر سرپوشیده در این هتل لذت ببرند. این هتل دارای یک سالن مشترک و ارز برای مهمانان می باشد.

واحدهای هتل دارای اتاق نشیمن، تلویزیون صفحه تخت با کانال های ماهواره ای و حمام اختصاصی با سشوار و دوش، میز و کتری می باشند. صبحانه قاره ای به سبک بوفه در هتل ارائه می شود. مرکز اسپا، سونا و ماساژ درخواستی نیز در دسترس مهمانان است. فرودگاه ارزروم در 18 کیلومتری هتل واقع است و این ملک دارای خدمات شاتل فرودگاهی با هزینه می باشد.

Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi Uygulama Oteli

شهر ارزروم

این هتل در شهر ارزروم در منطقه آناتولی شرقی و در فاصله 3.2 کیلومتری مسجد لاله مصطفی پاشا واقع شده و دارای تراس و دسترسی اسکی است. میهمانان می توانند از رستوران محلی هتل استفاده کنند. پارکینگ خصوصی رایگان نیز در محل موجود است. اتاق های هتل دارای تلویزیون صفحه تخت با کانال های ماهواره ای بوده و اتاق های خاصی نیز برای راحتی بیشتر دارای یک محل نشیمن می باشند. هر اتاق دارای حمام اختصاصی مجهز به دوش، دمپایی، لوازم بهداشتی رایگان و سشوار می باشد.

هتل Hekimoğlu

شهر ارزروم

هتل Hekimoglu در فاصله کمتر از 7 کیلومتری ترمینال اتوبوس شهر ارزروم واقع در مرکز شهر است. این هتل Wi-Fi رایگان، رستوران با غذاهای محلی و اتاق هایی با تلویزیون و  سیستم گرمایشی ارائه می دهد.

اتاق های هتل دارای حمام اختصاصی با لوازم توالت و سشوار رایگان، صندلی و چای / قهوه ساز هستند. صبحانه روزانه در هتل سرو می شود. همچنین می توانید در رستوران هتل در طبقه همکف، غذاهای سنتی و چاق کباب (نوعی کباب چرخان) میل کنید. خدمات دربان نیز در هتل ارائه می شود. هتل Hekimoglu تنها 1 کیلومتر با قلعه ارزروم و با دانشگاه آتاتورک 3 کیلومتر فاصله دارد. فرودگاه ارزروم در 8 کیلومتری هتل واقع شده است. پارکینگ عمومی رایگان نیز در سایت موجود است.

Paradise apart otel

شهر ارزروم

این هتل در شهر ارزروم در فاصله 1.1 کیلومتری مسجد لاله مصطفی پاشا واقع شده است. فرودگاه ارزروم نیز در فاصله 16 کیلومتری این آپارتمان قرار دارد.

دانشگاه آتاتورک شهر ارزروم

شهر ارزروم
 • رتبه کشوری:7
 • رتبه جهانی: 819

دانشگاه آتاتورک (Atatürk University) در سال 1957 تاسیس شده که یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محوطه شهری شهر کوچک ارزروم (محدوده جمعیت 250000-499999 نفر ساکن) واقع شده است. این موسسه همچنین دارای پردیس های دانشگاهی در شهر (های) زیر است: اسپیر، اولتو، پاسینلر، آش قلعه، خنس، تورتوم، نارمان و Senkaya.

این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی بسیار بزرگ است (محدوده ثبت نام: بیش از 45000 دانشجو) و دوره ها و برنامه هایی ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلات عالی بطور رسمی شناخته شده از قبیل مدارک قبل از لیسانس (گواهینامه ها، دیپلم، مدرک تحصیلی کاردانی یا بنیاد) ، مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد، مدرک دکترا در چندین زمینه تحصیلی می شود. این مؤسسه آموزش عالی 63 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویی انجام می شود. دامنه میزان پذیرش 50-60٪ است. از ثبت نام دانشجویان بین المللی نیز در این دانشگاه استقبال می شود.

دانشگاه فنی ارزروم

شهر ارزروم
 • رتبه کشوری: 141
 • رتبه جهانی: 7446

دانشگاه فنی ارزروم (Erzurum Technical University) در سال 2010 تاسیس شد و یک موسسه آموزش عالی دولتی غیر انتفاعی است که در شهر ارزروم واقع شده است. این دانشگاه توسط شورای عالی آموزش و پرورش، یک موسسه آموزش عالی معتبر و شناخته شده رسمی است که دوره ها و برنامه هایی ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلات عالی بطور رسمی شناخته شده در چندین زمینه تحصیلی می شود.

مطالب مرتبط زیر را از دست ندهید:

مکان های دیدنی شهر ارزروم

شهر ارزروم

اگر قصد بازدید از شهر ارزروم را دارید، پیشنهاد می کنیم در زمستان از این شهر دیدن کنید. زیرا این شهر یک مکان محبوب در بین گردشگران، به ویژه کسانی است که ورزش های زمستانی را دوست دارند. از این رو در ادامه برخی از مکان های برجسته شهر ارزروم را به دلیل زیبایی های طبیعی خیره کننده و میراث تاریخی، صرف نظر از فصلی که از آن بازدید می کنید، برایتان معرفی کرده ایم.

مدرسه منار دوقلو ارزروم (خاتونیه)

شهر ارزروم

نمادین ترین نماد قرون وسطایی شهر ارزروم مدرسه منار دوقلو است. این سایت دیگر به عنوان یک حوزه علمیه اسلامی فعالیت نمی کند اما به طور آزاد برای بازدید کنندگان باز است. این مدرسه پس از تصرف مغولان از دست سلجوقیان در نیمه دوم قرن 13 ساخته شده است. مورخان درباره این موضوع که آیا این مدرسه توسط Hundi Hatun، دختر سلطان سلجوقی یا Padisah Hatun، همسر یک خان مغول ساخته شده است، اختلاف نظر دارند.

مدرسه یاقوتیه

شهر ارزروم

این ساختمان زیبا (حوزه علمیه) که امروزه به موزه اختصاص داده شده است به فرمان خواجه یاقوت بنا شد. خود ساختمان که نمونه ای ماندگار از معماری ترکیه از سلسله مغول ایلخانان است از سال 1256 تا 1335 بر جنوب غربی آسیا حاکم بوده است.

مسجد جامع ارزروم

شهر ارزروم

این مسجد زیبا در سال 1179 توسط امیر سالتوک ترکی در شهر ارزروم ساخته شده است.

سه گنبد ارزروم

شهر ارزروم

Üç Kümbetler به معنای “سه گنبد” است، هرچند اگر به نوعی از سمت جنوب شمارش کنید در واقع چهار یا پنج گنبد وجود دارد. به اعتقاد برخی، بزرگترین مقبره این بخش متعلق به امیر سالتوک است که اواخر قرن یازدهم میلادی حکومت سالتوک ترک را در ارزروم تاسیس کرد.

مسجد لاله مصطفی پاشا

شهر ارزروم

اولین مسجد دوره عثمانی شهر ارزروم در سال 1562 توسط لاله مصطفی پاشا، ژنرال و وزیر بزرگ سلطان سلیمان ساخته شد. نقشه آن همان طرح مساجد بزرگ استانبول است: یک گنبد بزرگ مرکزی و چهار گنبد کوچک در حاشیه. فضای داخلی با خوشنویسی های زیبا و پیچیده قرآنی، نقوش گیاهان و هندسی تزیین شده است.

پارک ملی ننه خاتون

شهر ارزروم

ننه خاتون یکی از مهمترین زنان تاریخ ترکیه بوده است. او سربازان زیادی را با شجاعت در مقابله با روس ها هدایت می کرد تا محلی را که از آنها گرفته شده بود، پس بگیرند. این پارک نیز به پاس شجاعت او نامگذاری شده است.

آبشار تورتوم

شهر ارزروم

این آبشار دارای ارتفاع 48 متری است. آبشار تورتوم یک نمونه از زیبایی های طبیعی شهر ارزروم است که می توانید از دیدن منظره حیرت انگیز آن لذت ببرید.

پالاندوکن

شهر ارزروم

پالاندوکن محبوب ترین مقصد گردشگری زمستانی در شهر ارزروم است. می توانید هر نوع ورزش زمستانی را در این منطقه امتحان کنید و از فضای پرطراوت آن لذت ببرید.

قلعه ارزروم

شهر ارزروم

قلعه ارزروم قرن ها پیش توسط بیزانس ها ساخته شده اما امروز متاسفانه بیشتر آن تخریب شده و آنچه باقی مانده کاملا محافظت می شود.

نتیجه گیری

شهر ارزروم

شهر ارزروم تفریحات شبانه پویایی ندارد، زیرا بیشتر اوقات هتل ها، رویدادها و مهمانی های خاصی برگزار می کنند. علاوه بر هتل ها، اگر دوست دارید موسیقی راک گوش دهید می توانید Desibel Live Bar را امتحان کنید. از سوی دیگر، Sosyete Bar و Buzz Club بهترین گزینه ها برای تفریحات معمولی شبانه در شهر ارزروم هستند.

شهر ارزروم یکی از تاریخی ترین شهرهایی است که میزبان بسیاری از تمدن های باستانی بوده است. با این حال امروزه، این شهر محل تفریحی مورد علاقه گردشگران محلی و خارجی به ویژه در فصل زمستان است. ارزروم مروارید شرق ترکیه محسوب می شود.

تلگرام
مطالب مشابه
2 نظر
 1. نگینه

  آ یا رایگان است وبا آموزش زبان

  1. ویکی دان

   نخیر

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.