دانشگاه بالیکسیر

دانشگاه بالیکسیر یک دانشگاه دولتی در کشور ترکیه است که در سال 1992.م معادل سال 1371.ش در شهر بالیکسیر ساخته شده است.

لوگو دانشگاه بالک اسیر

بالیکسیر

بالیکسیر مرکز استان بالیکسیر میباشد که بیش از 300 هزار نفر جمعیت این شهر را تشکیل می دهند. ساکنین این شهر زمستان های بسیار سرد همراه با یخبندان های مکرر و بارش برف را تجربه میکنند و در مقابل تابستان های این شهر بسیار گرم و خشک می باشد. بالیکسیر یکی از شهر های تاریخی ترکیه می باشد و آثار تاریخی زیادی نیز در آنجا دیده می شود. برج ساعت که در سال 1892.م معادل سال 1271.ش ساخته شده است به عنوان نماد شهر شناخته می شود.

همچنین چشمه تاریخی که نام یکی از ساختمان های محبوب و قدیمی این شهر می باشد و به زیبایی این شهر افزوده است. سایر مکان های تاریخی این شهر مسجد ییلدیریم، آسیاب های بادی تاریخی و… هستند. چشمه آب گرم، موزه عکاسی ملی، مراکز خرید، مراکز آموزشی، رستوران ها، پارک ها قسمتی از سایر امکانات این شهر می باشند.

دانشکده های دانشگاه بالیکسیر

دانشگاه بالیکسیر، یک دانشگاه دولتی در شهر بالیکسیر است که دارای تعداد زیادی دانشکده می باشد و سالانه تعداد زیادی در این دانشگاه تحصیل می کنند.

دانشکده های دانشگاه بالیکسیر

دانشکده پزشکی
دانشکده علوم و نامه ها
دانشکده هنر
دانشگاه اقتصاد و علوم اداری بالیکسیر
دانشکده مهندسی و معماری
دانشکده آموزش

مدارس حرفه ای دانشگاه بالیکسیر

مدرسه حرفه ای Ayvalık
مدرسه حرفه ای Havran
مدرسه حرفه ای Burhaniye
مدرسه حرفه ای Balıkesir
مدرسه حرفه ای Sındırgı 
مدرسه حرفه ای Dursunbey
مدرسه حرفه ای Bigadiç
مدرسه حرفه ای Susurluk
مدرسه حرفه ای Savaştepe
مدرسه حرفه ای Edremit 

پردیس های دانشگاه بالیکسیر

دانشگاه بالیکسیر دو پردیس به نام های Çağış و NEF دارد که هر یک از آنها، امکانات زیادی را در خود جای داده اند. پردیس Çağış، در حومه شهر ساخته شده است به همین دلیل دانشجویان برای رفت و آمد به وسایل نقلیه مثل اتوبوس و مینی بوس دسترسی دارند. ساختمان ریاست، دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده علوم و هنر، دانشکده گردشگری و مدیریت هتل، دانشکده فنی، کتابخانه مرکزی، سالن اصلی ورزشی، دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی در این پردیس واقع شده اند.
پردیس NEF، در مرکز شهر قرار دارد و دانشکده آموزش، دانشکده تربیت بدنی و آموزش، سالن کنفرانس NEF، سالن کنفرانس Halil alnalcik، سالن های ورزشی و زمین های ورزشی و… در این پردیس ساخته شده اند.

نحوه پذیرش دانشجویان خارجی در سال 2021-2020

دانشجویان بین المللی

بیش از 30 هزار دانشجو در مقاطع مختلف این دانشگاه تحصیل می کنند. بسیاری از این دانشجویان را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. اگر شما هم یکی از داوطلبان این دانشگاه هستید باید در یکی از آزمون های ورودی که توسط مسئولین دانشگاه بالیکسیر در نظر گرفته شده است، شرکت کنید. دانشگاه بالیکسیر دو آزمون را برای پذیرش دانشجویان خارجی در نظر دارد به نام های آزمون یوس و آزمون اس ای تی

دانشگاه بالیکسیر آزمون یوس را به صورت جداگانه مانند بسیاری از دانشگاه های دیگر، برگزار میکند و داوطلبان با کسب حداقل نمره 40 از 100 می توانند در انتخاب رشته آن نیز شرکت کنند. آزمون دومی که این دانشگاه قبول دارد، آزمون اس ای تی می باشد. با اینکه این دانشگاه نتیجه آزمون اس ای تی را هم قبول دارد اما در نهایت نتیجه آزمون یوس را که خودش برگزار می کند در الویت قرار داده است. از این رو، تیم مشاوره ویکی دان پیشنهاد می کند برای اخذ پذیرش آزمون یوس را انتخاب کنید.

وزارت بهداشت و علوم ایران2021-2020

طبق لیست ارائه شده توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران در سال تحصیلی 2021-2020، این دانشگاه مورد تایید انها واقع نشده است.

تلگرام
مطالب مشابه
7 نظر
 1. ویکی دان

  سلام برای این دانشگاه در سال۲۰۲۱ خیر نمیشه

 2. Rawina Bayat

  بره انتخاب رشته اقتصاد کدام اسناد لازم است

  1. ویکی دان

   پاسپورت
   عکس پرسنلی
   مدارک تحصیلی با ترجمه

 3. مهناز

  با سلام
  برای کارشناسی ارشد رشته هنر ،این دانشگاه میشه بورسیه شد؟

  1. ویکی دان

   سلام
   اگه ارائه بده بله

 4. حسیب الله

  دانشجوی بخاطر ګرفتن ماستری در بخش زراعت و در دیپارتمنت باغداری قبول میکند.
  تشکر در این رابطه همکاری شما میخواهم.

  1. ویکی دان

   سلام
   رشته مرتبط با رشتتون رو میتونید انتخاب کنید

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.