دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا(Ankara university)

دانشگاه آنکارا
دانشگاه آنکارا

آنکارا دومین شهر بزرگ و قدیمی ترکیه می باشد که در شمال غرب این کشور قرار دارد. آنکارا با داشتن دانشگاه هایی مانند دانشگاه آنکارا، دانشگاه کانکایا، دانشگاه بیلکنت،دانشگاه تِد، دانشگاه آتیلیم، دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه قاضی و دانشگاه حاجت تپه با مناسب ترین هزینه های تحصیلی، مناسب ترین مخارج زندگی وامکانات مدرن اروپایی در ظاهر شهر توانسته توجه بسیاری از دانشجویان خارجی و داخلی را به خود جلب کند.

دانشگاه آنکارا
دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا اولین موسسه آموزش عالی و دولتی ترکیه است. این دانشگاه در سال ۱۹۲۵ معادل سال ۱۳۰۴ توسط مصطفی کمال آتاتورک ساخته شد و با تاسیس دانشکده حقوق فعالیت خود را شروع کرد.

واحد های دانشگاه آنکارا در یک منطقه متمرکز نشده اند، بلکه دانشگاه آنکارا دارای ساختمان های زیادی در منطقه های مختلف مانند تاندوغان، ابن سینا، جِبِجی، دیش کاپی بی پازاری و همچنین درشهر های کاستانامو و چانکری دارد که این دانشگاه واحد هایش را در این ساختمان ها پخش کرده است.

موفقیت های دانشگاه آنکارا:دانشگاه آنکارا

این دانشگاه تلاش های زیادی برای موفقیت های پی در پی انجام داد به طوریکه از سال ۲۰۰۴ معادل سال ۱۳۸۳ یکی از اعضای Erasmus شد. علاوه بر آن در IAU ،EUA، UNICA عضو می باشد. همچنین دانشگاه آنکارا در سال ۲۰۱۷، رتبه ۷۰۱ در رتبه بندی QS و رتبه ۴۵۰ در رشته پزشکی را کسب کرد و در حال حاضر برترین دانشگاه این شهر محسوب می شود.

دانشکده ها:دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا 14 دانشکده، 3 مدرسه فنی حرفه­ ای، 7 کالج و یک دانشکده هنرهای زیبا دارد همچنین دارای 12 مدرسه عالی و انستیتو است.

کارمندان و دانشجویان:دانشگاه آنکارا

تعداد کل کارمندان این دانشگاه حدودا ۴ هزار و ۱۶ نفر می باشند. از این تعداد کارمند یک هزار و ۷۵۶ نفر را کادر علمی که شامل 1143 استاد، 323 دانشیار و 229 استادیار هستند، تشکیل می دهند؛و یک هزار و ۶۲۵ نفر کادر آموزشی کمکی این دانشگاه می باشند.
دانشگاه آنکارا بیش از ۶۰ هزار دانشجو دارد که در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان ترکی درس می خوانند . البته ۱۰ برنامه در مقطع لیسانس و۴ برنامه فوق لیسانس به زبان انگلیسی تدریس می شود.

امکانات:

این دانشگاه دارای امکانات اقامتی برای دانشجویان داخلی و خارجی می باشد. دانشکاه ساکاریاامکانات ورزشی این دانشگاه شامل چهار سالن ورزشی و تعدادی زمین فوتبال بسکتبال تنیس و والیبال دارد. علاوه بر این آن امکانات تفریحی نیز در اختیار دانشجویان می باشد.دانشگاه آنکارا
کتابخانه مرکزی دانشگاه آنکارا یک میلیون جلد کتاب و حدود ۱۵ هزار اثر خطی دارد.

بورس تحصیلی:دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا به ۵۰۰ نفر از دانشجویانی که در کنکور این دانشگاه قبول شدند بورس تحصیلی می دهد. همچنین دانشکده های پزشکی، دندان پزشکی و حقوق دانشگاه آنکارا با تصویب کمیسیون کمک رسانی هیئت علمی به دانشجویان کمک مالی می کنند.

اطلاعات تماس :

تلفن:03122234361

فکس:0312 2236370

وبسایت دانشگاه:www.ankara.edu.tr

ایمیل: ankara@ankara.edu.tr

آدرس دانشگاه: Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Tandoğan/ANKARA

مدیر دانشگاه:ERKAN İBİŞ

مطالب مشابه

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.