دانشگاه آنادولو

دانشگاه آنادولو یکی از نو آورترین و بزرگترین دانشگاه های دولتی کشور ترکیه است. این دانشگاه در سال ۱۹۵۷.م معادل سال ۱۳۳۷.ش نخستین فعالیت خود را به عنوان آکادمی اقتصاد و علوم تجاری، در اسکی شهیر یا اسکی شهر آغاز کرد.

اسکی شهیر

اسکی شهیر

اسکی شهیر نام یکی از استان های شمالی و قدیمی کشور ترکیه می باشد و مرکزش نیز اسکی شهیر نام دارد. این شهر در فاصله 233 کیلومتری (145 مایل) در غرب آنکارا ، 330 کیلومتری (205 مایل) در جنوب شرقی استانبول و 78 کیلومتری (48 مایل) در شمال شرقی کوتاهیا واقع شده است. دانشگاه اسکی شهیر عثمان قاضی و دانشگاه آنادولو در اسکی شهیر مستقر هستند و به دلیل وجود این دو دانشگاه، اسکی شهیر به عنوان شهر دانشجویی شناخته می شود.

معرفی دانشگاه آنادولو

معرفی دانشگاه آنادولو

دانشگاه آنادولو ، یکی دیگر از دانشگاه های دولتی و معتبر ترکیه می باشد که طی چندین سال توانست محبوبیت زیادی را نه تنها در ترکیه بلکه در سراسر کشور ها بدست آورد. این دانشگاه حال حاضر یکی از برترین دانشگاه ها می باشد که دانشجویان بین المللی زیادی در آن تحصیل می کنند.

دانشکده ها

دانشکده دانشگاه آنادولو

دانشگاه آنادولو، با گذشت زمان توانست آکادمی را گسترش دهد و ۱۲ دانشکده، ۷ کالج غیر هنری، ۴ کالج هنری، ۹ موسسه آموزشی و ۲۸ مرکز تحقیقات را در دو پردیس قرار داد.

دانشکده آموزش آزاد

آموزش از راه دور دانشگاه آنادولو

آزموش از راه دور، یک فلسفه آموزشی است که از تکنولوژی عصر استفاده میکند. دانشگاه آنادولو، اولین دانشگاه در ترکیه است که تحصیلات عالی را به صورت آموزش از راه دور، ارائه داد. آموزش از راه دور به دانشجویان این امکان را می دهد تا از طریق فن آوری های ارتباطی که همان اینترنت و فضای مجازی می باشد دوره تحصیلی خود را بگذرانند. این روش منتخب بسیاری از کشور های توسعه یافته بوده و افراد از گروه های سنی مختلف با هر شرایط قادر می سازد تا بدون از دست دادن بهره وری خود، به تحصیل ادامه دهند.

در این دانشکده رشته های زیر ارائه می شود:

اقتصاد خانگی
تجارت خارجی
بانکداری و بیمه
مدیریت سازمان های بهداشتی
الهیات
فناورزی کشاورزی
مدیریت اطلاعات
جهانگردی و مدیریت هتل
خدمات آزمایشگاهی و دامپزشکی
خرده فروشی و مدیریت فروشگاه
مدیریت املاکو مستغلات
ارتباطات تجاری
حفاظت و امنیت خصوصی
خدمات اجتماعی
روابط عمومی و تبلیغات
حسابداری و مالیات
مدیریت منابع انسانی
مطالعات غیر قانونی
تولید، انتقال و توزیع برق
عکاسی و عملکرد دوربین
مدیریت کسب و کار
میراث فرهنگی و گردشگری
رسانه و ارتباطات
اوراق بهادر و بازار سرمایه
رادیو و تلوزیون و تولید برنامه
مدیریت ورزشی
سیستم های الطاعات جغرافیایی
خدمات داروسازی
کنترل و تجزیه و تحلیل کیفیت غذا
فناوری شیمیایی
فنون آزمایشگاه پزشکی
گیاهان دارویی و معطر

مدیریت دفتر و آموزش دستیار اجرایی
خدمات مرکز تماس
اموزش پیش دبستانی
فلسفه
جامعه شناسی
زبان و ادبیات ترکی
تاریخ
هنرهای آشپزی
رشد کودک
مراقبت از سالمندان
مستندات پزشکی و آموزش دبیر
کار اجتماعی
روابط عمومی و تبلیغات
مدیریت بهداشت و درمان
سیستم های مدیریت اطلاعات
طراحی وب و کد نویسی
مدیریت اضطراری و حوادث
الهیات
بهداشت و ایمنی شغلی
مدیریت رسانه های اجتماعی

دانشکده داروسازی

دانشکده داروسازی دانشگاه آنادولو

در این دانشکده فعالیت های آموزشی و پژوهشی توسط کادر آموزشی انجام می شود. کادر آموزشی از 23 استاد، 23 دانشیار، 8 استادیار، 21 دستیار تحقیق و 2 متخصص تشکیل شده است. دوره تحصیل در رشته داروسازی 5 سال می باشد که در این مدت دانشجویان دوره های اجباری مربوط به حرفه داروسازی را می گذرانند و سایر دروس انتخابی حرفه ای در سال های دوم، سوم و چهارم ارائه می شود. دانشجویان برای تخصص می توانند یکی از دوره های شغلی را که عبارتند از داروخانه خرده فروشی، داروخانه بیمارستان و داروخانه صنعتی، بگذرانند. همچنین زبان تدریس در دانشکده داروسازی ترکی است.

در این دانشکده رشته زیر ارائه می شود:

داروسازی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده علوم انسانی نخستین بار فعالیت خود را با راه اندازی بخش های تاریخ، جامعه شناسی و تاریخ هنر و باستان شناسی شروع کرد. با گذشت زمان بخش های جدیدی به دانشکده علوم انسانی که شامل فلسفه، زبان و ادبیات ترکی، زبان و ادبیات روسی، زبان انگلیسی و… می شود، اضافه شد.

دانشکده هنرهای زیبا

مجسمه سازی دانشگاه انادولو

مسئولین و استاتید دانشکده هنرهای زیبا تلاش می کنند تا بهترین آموزش های خلاقانه را به دانشجویان خود ارائه دهند و به روز ترین تجهیزات فنی، سالن های مطالعه و آزمایشگاه هارا در اختیاز دانشجویان خود قرار می دهند. دانشجویان این دانشکده بعد از پایان تحصیلات، بسته به خلاقیت، زیبایی شناسی، استفاده از فن آوری معاصر و… می توانند در رشته های خود هنرمند برجسته ای باشند و در هر زمینه ای مشغول به کار شوند.

در این دانشکده رشته های زیر ارائه می شود:

گروه هنرهای گرافیکی
گروه هنرهای سرامیک
گروه چاپ
گروه مجسمه سازی
گروه انیمیشن
گروه نقاشی
گروه شیشه

دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه آنادولو

دانشکده حقوق جزء ۵ دانشکده برتر در رشته حقوق ترکیه شناخته شده است. این دانشکده دارای کادر اموزشی بیش از 60 نفر بوده و از دو بخش حقوق عمومی و حقوق خصوصی تشکیل شده است.

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

دانشکده اقتصاد و علوم اداری، قدیمی ترین دانشکده در دانشگاه آنادولو محسوب می شود. این دانشکده با بروزرسانی مداوم تخصص خود در راستای شرایط کنونی اقتصادی، اجتماعی و فن آوری، تجربه آموزشی بیش از 50 سال خود را با نیازهای دنیای تجارت امروز ادغام می کند.

در این دانشکده رشته های زیر ارائه می شود:

علوم سیاسی و مدیریت دولتی
مدیریت بازرگانی ( ترکی و انگلیسی)
اقتصاد (ترکی و انگلیسی)
اقتصاد کار و روابط صنعتی و…

دانشکده علوم ارتباطات

سینما و تلوزیون

دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه آنادولو درسال 1972 میلادی به عنوان موسسه اموزش تلوزیونی مدار بسته تاسیس شد و اولین دانشجویان این دانشکده در سال1977 تحصیل خود را شروع کردند. باگذشت زمان، این موسسه به دانشگاه آنادولو پیوست و به عنوان ” دانشکده علوم ارتباطات” شروع به فعالیت کرد.
22 استاد، 23 استاد دانشیار، 20 استادیار، 10 مربی و 47 دستیار حقوق در قسمت های مختلف این دانشکده فعالیت می کنند که ۲ تن از این افراد اتباع خارجی هستند.

در این دانشکده رشته های زیر ارائه می شود:

سینما و تلوزیون
روزنامه نگاری
روابط عمومی و تبلیغات
طراحی و مدیریت ارتباطات

دانشکده مدیریت بازرگانی

مدیریت گردشگری دانشگاه آنادولو

دانشکده مدیریت بازرگانی دانشگاه آنادولو جدیدترین و بروزترین متد های درسی، از کلاسهای حضوری گرفته تا کنفرانس های ویدیویی و کتب درسی که توسط دانشگاهیان برجسته در این زمینه تالیف شده است، ارائه می دهد. همچنین فارغ التحصیلان این دانشکده می توانند در موقعیت های مدیریتی زمینه های مختلف کارکنند و به عنوان تحلیل گر، حسابدار و… فعالیت کنند. علاوه بر این، مدیریت گردشگری رشته ای است که فارغ التحصیلان در آن استخدام می شوند.

رشته هایی که در این دانشکده ارائه می شود:

مدیریت مهمان نوازی
مدیریت کسب و کار
مدیریت هواپیمایی
تجارت بین المللی و مدیریت لجستیک
مدیریت بازرگانی( به زبان انگلیسی تدریس می شود)
تجارت و تدارکات بین المللی

دانشکده علوم بهداشت:

گفتار درمانی

دانشکده علوم بهداشت برای ارائه مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیق در زمینه های محتلف تاسیس شده است. این دانشکده با برگزاری دوره های زبان و گفتار درمانی و خدمات اجتماعی فعالیت خود را شروع کرد و دانشجویانی که فصد تحصیل در این دانشکده را دارند می توانند در یکی از بخش های زبان و گفتار درمانی و خدمات اجتماعی درس بخوانند.

دانشکده جهانگردی:

دانشکده جهانگردی به دلیل تامین نیروی کار، با بالاترین دانش فکری و فرهنگی که به مهارت های حرفه ای و توسعه صنعت گردشگری در ترکیه کمک کند، تاسیس شد. دانشجویان در رشته های مختلف به مدت چهارسال تحصیل کرده و دوره کارآموزی اجباری را می گذرانند. علاوه بر آن،کلاس های زبان خارجی در برنامه های درسی فرصت یادگیری زبان های مختلف را به دانشجویان می دهد و می توانند در داحل و خارج از کشور کار کنند.

رشته هایی که در این دانشکده ارائه می شود:

مدیریت گردشگری
راهنمای تور
هنر های آشپزی و آشپزی

پردیس های دانشگاه آنادولو

پردیس یونوس امره

دانشگاه آنادولو دو پردیس، به اسم های یونوس امره و ایکی ایلول دارد که پردیس یونوس امره را به عنوان پردیس اصلی خود انتخاب کرده است. در حال حاضر دانشکده های داروسازی، علوم انسانی، تربیت معلم، علوم پایه، حقوق اقتصاد و علوم مدیریتی، علوم ارتباطات، مدیریت بازرگانی، هنرستان ها و همچنین ساختمان مدیریت در این پردیس قرار دارند.

سایر دانشکده ها مثل دانشکده های فنی و مهندسی، دانشکده معماری، کالج های تربیتی و علوم ورزشی، موسیقی و تئاتر، هنرهای صنعتی، آموزش توان بخشی هوانوردی غیر نظامی، علوم گردشگری و هتل داری، دانشکده زبان های خارجی نیز در پردیس ایکی ایلول قرار دارند.

امکانات

سالن کنفرانس دانشگاه آنادولو

دانشگاه آنادولو امکانات زیادی نظیر باشگاه های سر بسته و سرباز، استخر، زمین تنیس، زمین فوتبال، سالن های غذا خوری، کتابخانه، سالن های کنفرانس، سالن مطالعه و… در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران

دانشگاه آنادولو به دلیل داشتن رتبه زیر یک هزار جهانی مورد تایید وزارت علوم ایران در سال تحصیلی 2021-2020 است و دانشجویانی که در رشته های محتلف این دانشگاه که مربوط به وزارت علوم باشد، تحصیل کنند مدرکشان در ایران معتبر خواهد بود.

دانشجویان بین المللی

انشجویان بین المللی

دانشجویان خارجی زیادی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از راه های مختلفی مانند بورسیه تحصیلی، آزمون ورودی، معدل دبیرستان ایران و… پذیرش گرفتند.
آزمون ورودی این دانشگاه آزمون یوس است که هر سال به صورت جداگانه برگزار شده و نمره این آزمون از 100 محاسبه می شود.
بورسیه تحصیلی، از طرف سازمان بورس ترکیه ارائه می شود که بازه زمانی ثبت نام آن از اواخر دی ماه بوده و محدودیت سنی و محدودیت معدل نیز دارد.
اگر از راه های قبل نمی خواهید پذیرش بگیرید گزینه سوم، معدل دبیرستان ایران است. این دانشگاه در مرحلخ تکمیل ظرفیت که تقریبا اواخر مهر برگزار می شود از این طریق دانشجو می پذیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از راه های پذیرش دانشگاه آنادولو بر روی اسم آنها کلیک کنید.

تلگرام
مطالب مشابه
8 نظر
 1. Samer

  سلام شهریه دارو سازی سالی چند هست حدودا ؟

  1. ویکی دان

   سلام
   ۲۵هزارلیر

 2. AG

  سلام خسته نباشید شهریه رشته طراحی مد (moda tasarımı) و تبلیغات (reklamcılık) چه قدره؟

  1. ویکی دان

   سلام
   تبلیغات ۷ هزارو ۵۰۰ لیر سالانه

 3. sara

  سلام ظزفیت دندان پزشکی چقدره؟

  1. ویکی دان

   سلام
   دندانپزشکی نداره

 4. ندا

  بسلام خسته نباشید به جز اینها با پرداخت شهریه میشود تحصیل کرد؟

  1. ویکی دان

   سلام
   برای تحصیل در این دانشگاه با ازمون یا بی آزمون باید شهریه پرداخت کنید

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.