شهر آلانیا

شهر آلانیا

زیبایی های شهر آلانیا مانند آهنربا گردشگران را به خود جذب می کند و هر آنچه را که می توانید در یک تعطیلات خوب تجربه کنید، برایتان فراهم می کند. بافت جغرافیایی و فرهنگی بی نظیر شهر آلانیا، هتل های جذاب و راحت، دریای مدیترانه آبی فیروزه ای و غذاهای مشهور ترکیه ای، آن را به یک مقصد ایده آل برای بازدید و گردشگری تبدیل کرده، امکانات این شهر بی پایان است.

تاریخچه شهر آلانیا

شهر آلانیا

دقیقا مشخص نیست که شهر آلانیا، واقع در سواحل مدیترانه ترکیه، برای نخستین بار چه زمانی تاسیس گردید. با این حال، اکتشافات انجام شده در غار کادینی، در 12 کیلومتری مرکز شهر، نشان می دهد که تاریخ بشری این منطقه به دوران پارینه ‌سنگی یا پالئولیتیک (Paleolithic) باز می گردد. برای نخستین بار این شهر با نام شهرک کوراسسیوم (Coracesium) شناخته می شد. در اوایل قرن چهارم قبل از میلاد، شهر آلانیا، تحت سلطه پارسی ها، عسل و شراب را به مصر صادر کرد.  

در سال 197 قبل از میلاد، شهر آلانیا به لطف دیوارهای دفاعی محکم، با موفقیت در برابر حمله پادشاه آنتیوخوس سوم مقاومت کرد. دزدان دریایی دیودوتوس تریفون (Diodotus Tryphon) تا سال 137 قبل از میلاد از شهر آلانیا به عنوان یک بندرگاه امن استفاده می کردند و این شهر به سرعت تبدیل به قطبی برای راهزنان دریایی شد اما دیری نپایید که فرمانده رومی پومپئوس با نبرد پیروزمندانه دریایی خود در سال 67 پیش از میلاد، به فعالیت دزدان دریایی در این منطقه پایان داد. پس از این جنگ، این منطقه به امپراطوری روم ملحق شد و ژنرال رومی، مارک آنتونی بعدها آن را به عنوان هدیه ای به کلئوپاترا، ملکه مصر اهدا کرد.

در دوران باستان، شهر آلانیا تحت کنترل همسایگانی چون کیلیکیه (Cilicia) و پامفیلیا (Pamphylia) اداره می شد و طی سده های 7 و 8 میلادی، عواملی چون جنگ های مداوم و مشکلات اقتصادی سبب شد که این شهر رفته رفته کوچکتر شود.

در دوره سلجوقی، تاریخ شهر آلانیا به اوج خود رسید. در سال 1221، سلطان علاءالدین کی قباد سلجوقی، شهر آلانیا را به عنوان محل سکونت زمستانه خود انتخاب کرد و شهر را مجددا بازسازی کرد و این چنین آلانیا به عنوان مقر اساسی نیروی دریایی سلجوقی منتخب گشت. طی این دوره، دیوارهای دفاعی بازسازی گشت و برج کیزیلکولی (برج قرمز) و کارخانه کشتی سازی آلانیا (Tersane) نیز احداث شدند.

در زمان سلطنت سلطان محمد، در سال 1471، شهر آلانیا به امپراطوری عثمانی ملحق شد و در سده های 13 و 18 به واسطه تجارت دریایی با مصر، سوریه و قبرس به عنوان بندری حیاتی و پراهمیت به اعتبارش افزوده شد. در سال 1935، آتاتورک از این شهر دیدن نمود و آن را “آلانیا” نامگذاری کرد. در حال حاضر، شهر آلانیا یکی از شهرهای گردشگری مدیترانه محسوب می شود که امکانات پیشرفته و تاریخ غنی دارد.

معرفی شهر آلانیا

شهر آلانیا

شهر آلانیا در 115 کیلومتری (72 مایل) شرق آنتالیا در کشور ترکیه واقع شده و حدود 800 سال پیش توسط ترکان سلجوقی به عنوان مکانی تفریحی مورد استقبال قرار گرفت و امروزه نیز هزاران بازدید کننده انگلیسی و اروپایی را به خود جذب می کند. برای سلجوقیان این شهر به علت آب و هوای معتدل، بندرگاه خوب و نزدیکی نسبی آن با شهر قونیه، پایتخت سلجوق، مورد توجه قرار گرفت.

بازدید کنندگان امروز نیز، این شهر را به خاطر ساحل شن و ماسه ای، آبهای گرم سواحل مدیترانه و تاریخ غنی آن دوست دارند. شهر آلانیا در طول یک دهه گذشته رشد فوق العاده ای داشته و اکنون جمعیتی بیش از 300000 نفر را به خود اختصاص داده است که در فصول گردشگری به دو برابر می رسد.

با شهرهای دیگر ترکیه آشنا شوید:

آب و هوای شهر آلانیا

شهر آلانیا
 • با 300 روز آفتابی در سال، آب و هوای شهر آلانیا بازدیدکنندگان را ترغیب می کند تا در تمام طول سال از این شهر بازدید کنند. تابستان ها گرم و خشک و زمستان ها به طرز دلپذیری معتدل هستند.
 • در ماه های آوریل، مه و نوامبر به احتمال زیاد هوای مطلوبی را تجربه خواهید کرد که میانگین دمای آن بین 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) و 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) است.
 • گرم ترین ماه ها، ماه های ژوئن، جولای، آگوست و سپتامبر می باشند.
 • در ماه های ژانویه، فوریه، مارس، آوریل، اکتبر و نوامبر احتمال بارندگی بسیار زیاد است.
 • شهر آلانیا دوره های خشکی در ماه های ژوئن، ژوئیه، آگوست و سپتامبر دارد.
 • گرم ترین ماه شهر آلانیا، ماه جولای است که متوسط ​​میانگین دما 32 درجه سانتی گراد (89 درجه فارنهایت) است.
 • سردترین ماه شهر آلانیا، ماه ژانویه است که متوسط ​​میانگین دما 16 درجه سانتی گراد (60 درجه فارنهایت) است.
 • دسامبر مرطوب ترین ماه سال است. اگر طرفدار باران نیستید باید از سفر در این ماه اجتناب کنید.
 • آگوست خشک ترین ماه سال در شهر آلانیا است.

فاصله شهر آلانیا با شهرهای اطراف

شهر آلانیا
 • آدانا: 440 کیلومتر (273 مایل) ، 8 ساعت
 • آنکارا: 665 کیلومتر (413 مایل) ، 11 ساعت
 • آنامور: 135 کیلومتر (84 مایل) ، 2.5 ساعت
 • آنتالیا: 115 کیلومتر (72 مایل) ، 2 ساعت
 • استانبول: 840 کیلومتر (522 مایل) ، 14 ساعت
 • قونیه: 320 کیلومتر (199 مایل) ، 6 ساعت
 • ساید: 63 کیلومتر (39 مایل) ، 1.25 ساعت
 • سلوکیه: 275 کیلومتر (171 مایل) ، 5 ساعت
 • تارسوس: 352 کیلومتر (219 مایل) ، 6.5 ساعت
 • کاپادوکیه: 600 کیلومتر (373 مایل) ، 9 ساعت

مراکز خرید شهر آلانیا

شهر آلانیا

مغازه های زیادی در شهر آلانیا وجود دارند که پذیرای گردشگران هستند، گرچه بسیاری از آنها کالاهای مشابهی را می فروشند. محصولات معمولی شامل پوشاک و لوازم جانبی ساحلی مانند عینک آفتابی، حوله، اسباب بازی های بادی و سارونگ، چای ترکی و خرده ریزها است.

 • بسیاری از مسافران فقط به خاطر مجتمع های خرید محلی و بازارها به این شهر می آیند. اگر می خواهید وسایل چرمی خریداری کنید، مراکزی چونLederland ، Oscar Leder Fabrik و Yunus Leather بهترین مکان خواهند بود.
 • بهترین فرش های دستباف در غرفه های تجاری Motif Kimim و Hereke Bazaar به فروش می رسند.
 • به گردشگرانی که تصمیم گرفته اند جواهرات را به عنوان یک هدیه به یاد ماندنی خریداری کنند، توصیه می شود از فروشگاه هایی مانند فروشگاه جواهرات Moonlight، Rubin و Rapsodi بازدید کنند.
 • پارچه های ابریشمی زیبایی نیز در بازارهای محلی خواهید یافت. خرید ابریشم به صورت متری ارزان تر است، اما بیشتر گردشگران ترجیح می دهند شال های زرق و برق دار ابریشمی بخرند.
 • بازار آلانیا: در شهر آلانیا یک بازار بزرگ با فروشندگان زیاد در زمینه لباس و لوازم جانبی و سوغاتی های معمولی و ادویه های بسته بندی شده وجود دارد که هر جمعه برگزار می شود.
 • بازار فروش دیپو: بازاری بزرگ است که درست در کنار فرودگاه واقع شده است. این مکان مناسب برای خرید لباس های ارزان، لوازم خانگی و لوازم جانبی است.

حمل و نقل در شهر آلانیا

شهر آلانیا

در مرکز شهر آلانیا می توانید با اتوبوس، اتوبوس های کوچک و تاکسی ها به اطراف بروید.

 اکثر اتوبوس ها از ساعت 6.00 تا 23.45 در دسترس هستند. برای استفاده از اتوبوس ها باید “Alanya Kentkart” داشته باشید. می توانید کارت را از اکثر کیوسک ها و ایستگاه های اتوبوس تهیه کنید که کرایه آن 3 لیره است.

اتوبوس های کوچک، مسیرها و کرایه های ثابتی دارند. آنها هر 5 تا 10 دقیقه از ساعت 6.30 تا 24.00 دائم در حال حرکت هستند و رایج ترین وسیله حمل و نقل شهر آلانیا محسوب می شوند. می توانید آنها را در مرکز شهر پیدا کنید و با آنها به قسمت های مختلف شهر آلانیا بروید.

تاکسی ها، یکی دیگر از روش های حمل و نقل در شهر آلانیا هستند. آلانیا شهر نسبتا کوچکی است و بازدید از جاهای مختلف شهر با تاکسی بیش از 40 لیره نمی شود.

اسکوترهای برقی نیز روشی رایج در زمینه کشف آلانیا و اطراف آن می باشند. ایستگاه های مختلفی در سطح شهر برای آن وجود دارد.

هم چنین فرودگاه قاضی پاشا در شهر آلانیا در سال 1992 ساخته شده و در سال 1999 تکمیل شده است و سالانه ظرفیت جابه جایی 500000 مسافر را دارد.

غذاهای معروف شهر آلانیا

شهر آلانیا

رستوران هایی که در نزدیکی بازار اصلی شهر آلانیا واقع شده اند، محبوب ترین رستوران ها در بین مسافران هستند. آنها معمولا غذاهای ملی را با قیمت های مناسب ارائه می دهند. معروف ترین رستوران هایی که در نزدیکی بازار قرار دارند، رستوران های Gaziantep و Doyum هستند. رستوران های ارزان قیمت در منطقه بندری نیز وجود دارند که محبوب ترین آن Janus است که در تهیه غذاهای بین المللی تخصص دارد.  

شیرینی بورک

نان و شیرینی بخش مهمی از غذاهای ملی است. تقریبا همه رستوران های شهر آلانیا نان تازه پخته شده سرو می کنند. بسیاری از دستور العمل های نان سنتی چندین قرن پیش اختراع شده اند. یافتن نان تازه تقریبا در همه بازارها امکان پذیر است. شیرینی بورک (Börek) یک ماده غذایی جالب برای امتحان کردن است که با مواد مختلفی مثل پنیر، سبزیجات تازه، سیب زمینی و خمیر یوفکا تهیه می شود.

نان پوآچا

نان های کوچک پوآچا (Pogaca) نیز در منطقه بسیار محبوب هستند. این نان ها را می توان با سیب زمینی پوره شده، گوشت چرخ کرده، فلفل دلمه و سوسیس پر کرد که روی نان های آماده با دانه کنجد یا خشخاش تزئین می شود. در شهر آلانیا، رستوران های تخصصی وجود دارند که طیف گسترده ای از کیک های سنتی را به بازدید کنندگان ارائه می دهند. به عنوان یک قاعده، این کیک ها از خمیر بدون مخمر تهیه می شوند، بنابراین طبخ آنها خیلی طول نمی کشد.

کباب

کباب یکی از مهمترین غذاهای محلی شهر آلانیا است. سرآشپزهای محلی کباب را با انواع مختلف گوشت طبخ می کنند. آدانا کباب گسترده ترین و مورد علاقه ترین نوع کباب در این منطقه است. این کباب از گوشت گوسفند و ادویه های گرم تهیه می شود. اسکندر کباب نیز، کباب بره ای جوان است که طعم خاصی دارد.

کوفته

کوفته نیز یک غذای گوشتی جذاب و بسیار محبوب است. تقریبا هر رستوران دستور العمل خاص خود را برای پخت و پز کوفته دارد. به عنوان یک قاعده، کوفته از گوشت گوسفند و گاو تهیه می شود. گوشت خرد شده و مانند کتلت شکل می گیرد. سپس، گوشت را می توان در فر پخت یا در یک تابه با سس های مختلف سرخ کرد. کوفته آماده با سبزیجات تازه تزئین می شود.

دلمه

دلمه سنتی نیز در بین بازدیدکنندگان شهر آلانیا بسیار محبوب است. برگ های انگور اصلی ترین ماده این غذا محسوب می شوند. گوشت پخته شده با برنج بخش اصلی دلمه است. برگ های انگور با این مواد پر می شوند و بعد با شعله کم می پزند. دلمه سنتی در برگ انگور طبخ می شود اما انواع مختلفی از دلمه نیز در بادمجان یا پیاز پر می شوند.

سوپ

غذاهای ملی شهر آلانیا به خاطر سوپ های دلچسب و مغذی معروف است. سوپ ترخینه (Tarhana çorbası) محبوب ترین غذای منطقه است. این سوپ حاوی سبزیجات خشک و تازه است، اما راز اصلی در مخمر آن است که طعم خاصی به سوپ می بخشد. مسافرانی که غذاهای سنتی درجه یک را ترجیح می دهند سوپ عدس را نیز با نام سوپ مرجیمک (Mercimek) دوست دارند.

هتل های معروف شهر آلانیا

شهر آلانیا

هتل Ramira City Hotel – فقط بزرگسالان (16+)

شهر آلانیا

این هتل تنها 500 متر از ساحل فاصله دارد و در بخش مرکزی شهر آلانیا واقع شده است. این هتل دارای استخر روباز و اتاق های تهویه مطبوع با تلویزیون ماهواره ای و  شاتل رایگان است. هر اتاق هتل یک حمام اختصاصی دارد که شامل دوش و سشوار است.

صبحانه روزانه به سبک بوفه سرو می شود و از گوجه فرنگی و غلات و حبوبات گرفته تا تخم مرغ، موارد زیادی را شامل می شود. منطقه استخر هتل برای حمام آفتاب و استراحت بسیار مناسب است. شما می توانید در هتل، دارت، بیلیارد و تنیس روی میز بازی کنید.

این هتل تنها 1 کیلومتر با برج قرمز (Kizil Kule) و تا قلعه آلانیا 4 کیلومتر فاصله دارد. فرودگاه آنتالیا با ماشین 2.5 ساعت از این هتل فاصله دارد. پارکینگ خصوصی رایگان نیز در محل موجود است.

هتل Villa Turka

شهر آلانیا

این هتل رمانتیک در شهر آلانیا دارای چشم انداز زیبای دریا، صبحانه طبیعی، معماری بی نظیر و یک استخر کوچک با ماساژ هیدرو برای استراحت پس از یک روز طولانی می باشد.

اتاق های زیبا و تزئین شده هتل دارای کف و سقف چوبی بلند، مبلمان اصلی آنتیک، وای فای رایگان و چشم انداز پانوراما از دریای مدیترانه هستند. در بعضی از اتاق ها یک چای و قهوه ساز و میز مطالعه وجود دارد. میهمانان می توانند از خوردن صبحانه در تراس های هتل که مشرف به دریای مدیترانه و شهر است، لذت ببرند. تمام مواد اولیه صبحانه طبیعی و به صورت محلی تهیه شده اند. مهمانان می توانند از خدمات چای و قهوه در طول روز نیز استفاده کنند.

این هتل در حد 5 دقیقه پیاده روی تا ساحل و 10 دقیقه پیاده روی تا مرکز شهر فاصله دارد. برج قرمز 200 متر و قلعه آلانیا در 2.5 کیلومتری این ملک قرار دارد. فرودگاه قاضی پاشا نیز در 40 کیلومتری هتل واقع شده است.

Comfort Suites

شهر آلانیا

Comfort Suites واقع در شهر آلانیا، یک تراس و یک سالن مشترک دارد. این هتل با داشتن یک بار و نزدیکی به چندین جاذبه دیدنی، در فاصله 1 کیلومتری آلانیا آکوپارک، 1.1 کیلومتری از موزه باستان شناسی آلانیا و 1.3 کیلومتری با غار داملاتاش فاصله دارد. این ملک تا میدان آتاتورک 1.4 کیلومتر و تا برج قرمز آلانیا 1.8 کیلومتر فاصله دارد.

کلیه واحدها دارای تلویزیون صفحه تخت با کانال های ماهواره ای، مایکروویو، دستگاه قهوه، دوش، لوازم بهداشتی رایگان و کمد دیواری هستند. اتاقها مجهز به حمام اختصاصی با سشوار و یک اتاق نشیمن نیز هستند. صبحانه قاره ای هر روز صبح در این هتل موجود است. رستوران هتل نیز در غذاهای بین المللی تخصص دارد. کارمندان برای کمک به میهمانان 24 ساعته آماده هستند.

ایستگاه اتوبوس آلانیا 1.8 کیلومتر، ساحل کلئوپاترا 1 کیلومتر و فرودگاه قاضی پاشا 45 کیلومتر با این هتل فاصله دارد.

هتل Lemon Villa- فقط بزرگسالان

شهر آلانیا

این هتل فقط 150 متر از ساحل فاصله دارد و دارای یک باغ کوچک و Wi-Fi رایگان در همه مناطق ملک است. واحدهای کف پارکت شده هتل Lemon Villa دارای تهویه مطبوع، تلویزیون ماهواره ای صفحه تخت و حمام اختصاصی با دوش، سشوار، دمپایی و لوازم بهداشتی رایگان هستند. برخی از واحد ها بالکن نیز دارند. اجاره دوچرخه و اتومبیل در صورت درخواست امکان پذیر است. خدمات خشکشویی و اتو کشی نیز با هزینه اضافی در دسترس است.

می توانید از صبحانه سنتی در هتل لذت ببرید و در رستوران à la carte ناهار و شام میل کنید. منوهای رژیم غذایی ویژه در صورت درخواست نیز تهیه می شوند. بندر آلانیا و قلعه تاریخی آلانیا در فاصله کمی در حد یک پیاده روی کوتاه از این هتل قرار دارند.

هتل Aysev

شهر آلانیا

این هتل تنها چند قدم با ساحل فاصله دارد و در فاصله 500 متری مرکز شهر آلانیا واقع شده است. این هتل دارای استخر روباز و اتاق های تهویه مطبوع با بالکن است.

اتاق های هتل با مبلمان ساده تزیین شده اند و دارای حمام اختصاصی با دوش استاندارد هستند. بعضی از اتاق ها چشم انداز بی نظیری به دریا دارند. صبحانه روزانه در  هتل در دسترس است. غذاهای محلی و نوشیدنی های تازه در رستوران هتل سرو می شود. می توانید در سالن مشترک استراحت و تلویزیون تماشا کنید. منطقه استخر هتل نیز برای آفتاب گرفتن ایده آل است. این هتل تنها 300 متر تا غار داملاتاش و 1 کیلومتر تا قلعه آلانیا و 125 کیلومتر تا فرودگاه آنتالیا فاصله دارد.

هتل Kleopatra Sahara

شهر آلانیا

این هتل تنها 100 متر از ساحل فاصله دارد و دارای استخر روباز و وای فای رایگان در اماکن عمومی و اتاق های تهویه مطبوع با تلویزیون ماهواره ای و بالکن می باشد.

اتاق های هتل با مبلمان ساده تزیین شده اند و دارای حمام اختصاصی با دوش و سشوار هستند. صبحانه و شام به سبک بوفه در هتل سرو می شود. در رستوران à la carte نیز می توانید غذاهای محلی و بین المللی تست کنید. این هتل کوکتل های خوشمزه ای سرو می کند.

منطقه استخر هتل نیز برای حمام آفتاب و استراحت بسیار مناسب است.  هتل Kleopatra Sahara تنها 5 کیلومتر با قلعه آلانیا و در حد 1 ساعت با ماشین تا آبشار ماناوگات فاصله دارد. فرودگاه آنتالیا در 120 کیلومتری هتل واقع شده است.

هتل Kleopatra Celine

شهر آلانیا

این هتل همه جانبه در ساحل کلئوپاترا در شهر آلانیا واقع شده و دارای اتاق های تهویه مطبوع و استخر روباز با سرسره آبی است. این هتل تنها 30 متر با ساحل و 1 کیلومتر با مرکز شهر آلانیا فاصله دارد. WiFi رایگان در همه جای هتل قابل دسترسی است. اتاق های هتل دارای تلویزیون با کانال های ماهواره ای و نمای دریا هستند. برخی از اتاق ها دارای یک بخش نشیمن نیز می باشند.

رستوران اصلی کلئوپاتر، صبحانه، ناهار و شام سرو می کند و یک اسنک بار نیز در آن وجود دارد که کلوچه و کیک تولید می کند. میهمانان می توانند از طیف گسترده ای از کوکتل های موجود در این هتل نیز لذت ببرند. قلعه آلانیا 5.5 کیلومتر و فرودگاه آنتالیا نیز 122 کیلومتر با هتل فاصله دارد.

هتل Anjeliq Downtown

شهر آلانیا

این هتل دارای رستوران، استخر روباز فصلی، بار و باغ در شهر آلانیا واقع شده است. این هتل 3 ستاره با داشتن منطقه ساحلی اختصاصی، دارای اتاق های تهویه مطبوع با WiFi رایگان و حمام اختصاصی می باشد.  در هتل اتاق ها دارای کمد دیواری و تلویزیون صفحه تخت با کانال های ماهواره ای هستند. صبحانه بوفه هر روز صبح در این محل اقامت سرو می شود.

این منطقه برای دوچرخه سواری بسیار محبوب است و کرایه دوچرخه و ماشین در هتل در دسترس است. از نقاط دیدنی و جذاب در نزدیکی هتل می توان به ساحل کلئوپاترا، ایستگاه اتوبوس آلانیا و آلانیا آکوپارک اشاره کرد. فرودگاه قاضی پاشا در 46 کیلومتری هتل واقع است.

هتل Graf Victor

شهر آلانیا

هتل Graf Victor واقع در شهر آلانیا، اقامتگاه ساحلی است که در فاصله 200 متری ساحل کرستل قرار دارد و امکانات مختلفی مانند بار، سالن مشترک و باغ در اختیار قرار می دهد. این هتل 4 ستاره دارای سرویس اتاق و وای فای رایگان، استخر روباز، استخر سرپوشیده، مرکز تناسب اندام و رستوران می باشد.

اتاق های مهمان در هتل دارای تهویه مطبوع، فضای نشیمن، تلویزیون صفحه تخت با کانال های ماهواره ای، آشپزخانه، اتاق ناهار خوری و حمام اختصاصی با سرویس های بهداشتی رایگان و دوش هستند. همه اتاق ها میز و کتری در اختیار مهمانان قرار می دهند. میهمانان هتل می توانند از خوردن صبحانه قاره ای در هتل لذت ببرند. این منطقه برای دوچرخه سواری محبوب است و کرایه دوچرخه در محل اقامت در دسترس است.

ساحل محمودلار با هتل 500 متر و میدان آلانیا آتاتورک 10 کیلومتر با آن فاصله دارد. فرودگاه قاضی پاشا نیز در 35 کیلومتری هتل واقع شده است.

هتل Sunprime C-Lounge – فقط بزرگسالان

شهر آلانیا

این هتل دارای وای فای رایگان، مرکز اسپا، استخر سرپوشیده و استخر روباز فصلی در شهر آلانیا واقع شده است. این هتل مرکز سونا و تناسب اندام نیز دارد و میهمانان می توانند از یک وعده غذایی خوب در رستوران آن لذت ببرند.

همه اتاق ها دارای تلویزیون صفحه تخت با کانال های ماهواره ای هستند. دستگاه قهوه، حمام اختصاصی، لباس، دمپایی و سرویس دربان و آرایشگاه نیز در محل موجود است.

این هتل دارای یک منطقه ساحلی اختصاصی بوده و کرایه دوچرخه و اتومبیل نیز در این هتل موجود است و منطقه برای دوچرخه سواری بسیار محبوب است. میدان آلانیا آتاتورک 4.1 کیلومتر و برج قرمز آلانیا 4.2 کیلومتر از این محل اقامت فاصله دارد. فرودگاه قاضی پاشا نیز در  34 کیلومتری هتل واقع شده است.

دانشگاه علا الدین کی قباد شهر آلانیا

شهر آلانیا
 • رتبه کشوری: 157
 • رتبه جهانی: 8139

دانشگاه علا الدین کی قباد آلانیا در سال 2015 تاسیس شد و یک موسسه آموزش عالی دولتی غیر انتفاعی است که در شهر بزرگ آلانیا واقع شده است (دامنه جمعیت 50000-249999 نفر جمعیت). این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی است که توسطYÖK  (شورای آموزش عالی) رسمی شناخته شده و دوره ها و برنامه هایی ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک آموزش عالی رسمی در چندین زمینه تحصیلی می شود.

این دانشگاه با داشتن هشت دانشکده (کسب و کار، مهندسی، پزشکی، آموزش، گردشگری، علوم ورزشی، علوم بهداشتی، دندانپزشکی) ، سه مدرسه تحصیلات تکمیلی (علوم، علوم اجتماعی، علوم بهداشتی) و پنج دانشکده حرفه ای، دوره های مختلف در مقاطع کاردانی و کارشناسی را ارائه می دهد. با حدود 8000 دانشجو، این دانشگاه از زمان تاسیس تا به حال به سرعت در حال رشد است. دو برنامه کارشناسی جدید (مهندسی غذا و آموزش زبان انگلیسی) به زبان انگلیسی در این دانشگاه راه اندازی می شود و به زودی چندین برنامه دیگر نیز در دست اقدام هستند.

دانشگاه حمد الله امین پاشا شهر آلانیا

شهر آلانیا
 • رتبه کشوری: 169
 • رتبه جهانی: 10071

دانشگاه حمدالله امین پاشا در سال 2011 تاسیس شد و یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی است که در شهر بزرگ آلانیا واقع شده است. تعداد ثبت نامی این موسسه آموزش عالی بسیار محدود است (محدوده ثبت نام: زیر 250 دانش آموز). دانشگاه حمدالله امین پاشا (HEP) در مرکز شهر آلانیا، 35 کیلومتری فرودگاه قاضی پاشا و 120 کیلومتری فرودگاه آنتالیا واقع شده است.

این دانشگاه با داشتن 100٪ آموزش انگلیسی و بسیاری از فرصت های اجتماعی، انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین المللی است که فرصتی عالی برای دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور و تجربه یک فرهنگ متفاوت ارائه می دهد. HEP با بیش از 40 دانشگاه مختلف در 17 کشور، توافق نامه های دو جانبه امضا کرده است و از این طریق گامی بزرگ در جهت بین المللی شدن آن برداشته و این انتظار را دارد که تعداد دانشجویان خارجی آن به سرعت افزایش یابند.

مطالب مرتبط زیر را از دست ندهید:

مکان های دیدنی شهر آلانیا

شهر آلانیا

اگرچه شهر آلانیا یک مکان تابستانی شگفت انگیز با سواحل زیبا و دریای گرم است، اما این شهر با بسیاری از جاذبه های تاریخی و طبیعی عالی که در سطح شهر پراکنده شده اند، پکیج کاملی را ارائه می دهد.

کشتی سازی آلانیا

شهر آلانیا

تاسیسات کشتی سازی در شهر آلانیا دارای اهمیت تاریخی است، زیرا این نخستین کارخانه کشتی سازی سلجوقی در مدیترانه است. علاءالدین کی قباد پس از ساخت این کارخانه کشتی سازی، عنوان “سلطان دو دریا” را دریافت کرد.

برج قرمز

شهر آلانیا

برج قرمز ساختار نمادین شهر آلانیا است که در قرن 14 توسط امپراتوری سلجوقی ساخته شده است. این برج نمونه ای بی نظیر از سبک معماری قرون وسطایی سلجوقی است. می توانید از ساعت 9 تا 17:00 با هزینه ورودی 5 لیره از برج قرمز دیدن کنید.

قلعه آلانیا

شهر آلانیا

قلعه آلانیا از زمان تاسیس اولین پایگاه اصلی بسیاری از دزدان دریایی بوده است. سپس این قلعه به پناهگاه مهمی برای سلطنت روم، بیزانس، سلجوقی و عثمانی بدل شد. این قلعه هم اکنون به عنوان یک موزه بزرگ در فضای باز، آثار و بناهای مختلف را به نمایش می گذارد. شما می توانید هر روز از ساعت 9 تا 19:00 از قلعه بازدید کنید. این قلعه با تراموا هوایی قابل دسترسی است. در خیابان های قلعه، رستوران ها و مغازه های سوغاتی زیادی وجود دارد.

منطقه Tophane

شهر آلانیا

این منطقه در مجاورت کارخانه کشتی سازی شهر آلانیا واقع شده و در سال 1227 بر روی صخره ای با حدود 10 متر ارتفاع ساخته شده است. Tophane منظره ای باشکوه از خیابان ها و خانه های قدیمی آلانیا ارائه می دهد. با قدم زدن در منطقه Tophane، می توانید گونه های بی نظیری از گیاهان و پروانه ها را نیز مشاهده کنید.

غار دیم

شهر آلانیا

غار دیم جاذبه طبیعی شگفت انگیز شهر آلانیا است. این غار دومین غار بزرگ کشور ترکیه است و دارای فضای داخلی تماشایی از جنس سنگ آهک است. غار دیم در 11 کیلومتری شهر آلانیا واقع شده است.

ساحل کلئوپاترا

شهر آلانیا

ساحل کلئوپاترا، یک ساحل شنی تقریبا 2 کیلومتری است و نام آن از ملکه مصر، کلئوپاترا گرفته است. گفته می شود که وی از زیبایی ساحل بسیار تحت تاثیر قرار گرفت و سفر خود را برای شنا در ساحل کلئوپاترا متوقف کرد. ساحل برای عموم آزاد است و هزینه ورودی نیز ندارد.

شهر باستانی سیدرا

شهر آلانیا

تاریخ باستانی شهر سیدرا به قرن هفتم میلادی باز می گردد. این شهر باستانی دارای ویرانه هایی از یک خیابان ستونی، مجموعه حمام، نمازخانه و باسیلکا است. ورودی این منطقه رایگان است و این شهر باستانی در 20 کیلومتری مرکز شهر آلانیا واقع شده است.

حقایق جالب توجه شهر آلانیا

شهر آلانیا
 • قبل از عکاسی با افراد محلی حتما از آنها اجازه بگیرید.
 • بخاطر بسپارید که فقط در صورتی که کفش های خود را در آورید می توانید وارد مسجد شوید.
 • اگر صاحب خانه از میهمانان برای نوشیدن یک فنجان چای دعوت کرد، میهمانان در هر صورت نباید از این امر امتناع ورزند، این موضوع باعث خوشحالی افراد محلی خواهد شد.
 • هنگام پیاده روی لباس های خیلی روشن نپوشید. 
 • در خیابان های شهر آلانیا نمی توانید الکل بنوشید. متخلفان باید جریمه سنگینی بپردازند. برای بسیاری از رستوران ها و کافه ها نیز، حتی توزیع نوشابه های الکلی در جشن ها ممنوع می باشد.
 • از تخفیف گرفتن در بازارهای محلی و فروشگاه ها دریغ نکنید. در این شهر، چانه زنی به نوعی آئین تبدیل شده است. بعضی اوقات می تواند قیمت کالا را تا دو – سه برابر کاهش دهید.
 • در بازارهای آزاد، جواهرات و سنگ های قیمتی، خریداری نکنید. بهتر است در فروشگاههای مخصوص جواهرات طلای واقعی ترکیه خریداری کنید.
 • قیمت برخی از کالاها در بازارهای محلی نسبت به بسیاری از مراکز خرید بسیار بیشتر است.
 • به گردشگرانی که می خواهند زمان زیادی را برای سفرهای تفریحی و گشت و گذار در سطح شهر آلانیا اختصاص دهند، توصیه می شود در بهار یا پاییز از این شهر دیدن کنند. در تابستان دمای هوا در شهر آلانیا بسیار گرم است. دوره زمانی از ژوئن تا سپتامبر بهترین زمان برای استراحت در ساحل محسوب می شود.
 • راحت ترین راه برای سفر به داخل شهر آلانیا با اتوبوس های کوچک است که افراد محلی آن را “dolmush” می نامند. در عصر تاکسی ها طبق نرخ ویژه ای کار می کنند که ممکن است دو برابر بیشتر از اول روز باشد. همچنین باید با رانندگان تاکسی همان ابتدا معامله کنید، بعضی اوقات این امر می تواند قیمت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

نتیجه گیری

شهر آلانیا

این شهر ساحلی جذاب در یک مکان رویایی و بکر واقع شده است. خط ساحلی 70 کیلومتری با سواحل زیبا و دریای فیروزه ای که در برابر پس زمینه باشکوه کوه های توروس قرار دارد، علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند. شهر آلانیا همچنین به دلیل حس تعلق خاطر به گذشته و ثروت عظیمی از فرهنگ با بسیاری از مناظر تاریخی و مکان های دیدنی، سالانه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می کند. یکی از به یادماندنی ترین جنبه بازدید از شهر آلانیا، میهمان نوازی مردم آن است. صداقت و مهربانی و لبخندهای همیشه بر لب آنها چیزی است که قطعا شما را به وجد می آورد.

تلگرام
مطالب مشابه
1 نظر
 1. ایران

  ویلای سه خوابه برای شش نفر یک ماهه در آنالیا

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.